Darbas užbaigtas: suomių čempionus sutramdęs „Panevėžys“ – antrame ČL atrankos etape

„FK Panevėžys“ facebook nuotr.

Stijne Vreveno vadovaujamas „Panevėžys“ išsaugojo trijų įvarčių pranašumą ir žengė į antrąjį Čempionų lygos kvalifikacijos etapą.

Antradienį panevėžiečiai atsakomosiose rungtynėse Helsinkyje pasiekė lygiąsias 1:1 ir vietos HJK bendru rezultatu nugalėjo 4:1.

Į antrąjį Čempionų lygos etapą patekęs „Panevėžys“ jame susitiks su pajėgiausiu Lenkijos klubu – Balstogės „Jagiellonia“.

Patekimas į antrą Čempionų lygos etapą taip pat reiškia, jog Vreveno komandai belieka laimėti vieną seriją, kad žaistų kažkuriame iš UEFA turnyrų. Kritęs prieš „Jagiellonia“, „Panevėžys“ žaistų trečiame Europos lygos atrankos etape, jeigu nepasisektų ir ten, Lietuvos čempionai kautųsi paskutiniame kvalifikacijos etape į Konferencijų lygą.

Pratęsdamas savo kelionę Čempionų lygos atrankoje klubas užsitikrino ir maždaug 400 tūkst. eurų premiją.

Rungtynes antradienį panevėžiečiai pradėjo solidžia gynyba, tačiau besibaiginėjant pirmajam kėliniui puikiai kamuolį galva į lietuvių vartus nukreipė Lee Erwinas.

Visgi HJK džiaugsmas ilgai netruko, nes įvartį į rūbinę pelnė Ernestas Veliulis, prieš savaitę Panevėžyje mušęs ir pirmą komandos įvartį tarptautiniame fronte.

Antrajame kėlinyje Vreveno komanda suomiams toliau neleido kurtis pavojingesnių progų, be to, puolime kelis kartus žybtelėjo „Barcelona“ klubo sistemos auklėtinis Lucas de Vega. Nors padidinti pranašumo panevėžiečiams nepavyko, kelionė Čempionų lygoje pratęsta daugiau nei užtikrintai.

Primename, jog tarptautiniame fronte Lietuvos čempionai žaidžia pirmą kartą klubo istorijoje.