Dakaro ralyje Al-Attiyah titulas ir dramatiškas Benavideso triumfas

Kevinas Benavidesas ir Naseras Al-Attiyah. Red Bull nuotr.

Dakaro ralio legenda Naseras Al-Attiyah sėkmingai užbaigė reikalus paskutiniame etape ir automobilių įskaitoje penktą kartą tapo šių lenktynių nugalėtoju. Motociklininkų klasėje triumfavo argentinietis su KTM Kevinas Benavidesas.

Al-Attiyah šių metų Dakaro ralyje į pirmą vietą bendroje įskaitoje pakilo po trečio greičio ruožo. O bendroje įskaitoje artimiausią oponentą, devynis kartus autoralio čempioną Sebastianą Loebą pralenkė valanda ir 20 minučių.

Loebas šių metų Dakare pasiekė rekordą ir laimėjo šešis etapus iš eilės. Trečias bendroje įskaitoje liko brazilas Lucasas Moraesas.

Al-Attiyah su penkiais titulais visų laikų tituluočiausių Dakaro ralio nugalėtojų automobilių klasės reitinge užima antrą vietą. 8-is kartus šių varžybų čempionu tapo Stephane‘as Peterhanselis.

Dramatiškose motociklų klasės lenktynėse triumfavęs Benavidesas iškovojo savo antrą Dakaro ralio čempiono titulą.

Jis po daugiau nei 44 valandas trukusių lenktynių greičio ruožuose vos 43-imis sekundėmis pralenkė kitą KTM atstovą iš Australijos Toby Price‘ą.

Trečias šioje įskaitoje liko amerikietis Skyleris Howesas, nuo čempiono atsilikęs kiek daugiau nei penkiomis minutėmis.