Čempioniška sezono pradžia: „Man City“ pergalė pažymėta keliais Haalando įvarčiais

Erlingas Haalandas (Scanpix nuotr.)

Anglijos čempionai „Manchester City“ futbolininkai naująjį „Premier“ lygos sezoną atidarė užtikrinta pergale prieš čempionato naujokus.

Penktadienio vakarą pirmosiose 2023-2024 m. sezono rungtynėse Pepo Guardiolos auklėtiniai 3:0 patiesė „Burnley“ ekipą, kurią treniruoja ilgametis „Man City“ vidurio gynėjas Vincent’as Kompany.

Pirmuosius du įvarčius nugalėtojams pelnė rezultatyviausias praeito sezono čempionato futbolininkas Erlingas Haalandas. Pirmąjį norvegas po Rodri galva numesto kamuolio pelnė jau 4-ą minutę, o persvarą įtvirtino 36-ąją, kuomet po Juliano Alvarezo perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė nuo skersinio.

Įpusėjus antrajam kėliniui rungtynes „uždarė“ visų rungtynių metu didelį aktyvumą demonstravęs Rodri.

Anglijos čempionų pergalę apkartino kapitono Kevino De Bruyne trauma – belgas sužaidė viso labo 23 minutes, o jį aikštėje pakeitė vienas iš dviejų „Man City“ naujokų iš Kroatijos Mateo Kovačičius. Rungtynėms artėjant prie pabaigos aikštėje pasirodė ir kitas – Haalandą pakeitė vidurio gynėjas Joško Gvardiolas.

Penktadienio rungtynėse Haalandas pasižymėjo dar vienu istoriniu pasiekimu – tapo pirmuoju futbolininku istorijoje, pelniusiu ir pirmą, ir antrą naujojo sezono įvarčius.

Bent du įvarčius pirmosiose sezono rungtynėse Haalandas muša jau ketverius metus iš eilės. Sulig pirmuoju tiksliu smūgiu norvegas pasiekė ir 100 įmuštų įvarčių TOP-5 pasaulio lygose ribą – 63 Bundeslygoje ir 37 „Premier“ lygoje.