Čempionai nukarūnuoti: Šveicarija po pergalės prieš italus žengė į ketvirtfinalį

Rubenas Vargas. Euro 2024 facebook nuotr.

Šveicarijos rinktinė pakartojo savo geriausią rezultatą Europos čempionatų istorijoje ir antrose pirmenybėse iš eilės pateko tarp aštuonių geriausių. Šveicarai pirmose aštuntfinalio rungtynėse užtikrintai 2:0 nugalėjo titulą gynusius Europos čempionus italus.

Šveicarai nutraukė net 11 nelaimėtų rungtynių seriją prieš Italijos rinktinę.

Šveicarai nuo pat pirmų minučių perėmė iniciatyvą ir sužaidus 14 minučių kamuolį kontroliavo 70 procentų laiko.

Puikią progą pelnyti įvartį pirmo kėlinio viduryje turėjo Breelis Embolo. Tačiau jo smūgį meistriškai atrėmė Gianluigi Donnarumma.

Murato Yakino tobulai sustyguota Šveicarijos rinktinė toliau atkakliai ieškojo būdų kaip atrakinti italų gynybą ir tai pavyko padaryti 37 minutę.

Įvartį po gražios kombinacijos ir Rubeno Vargaso perdavimo pelnė Remo Freuleris.

Įdomu, kad Freuleris šiame Europos čempionate prie rinktinės įvarčių prisidėjo tris kartus. Tai vienu daugiau nei per visą praėjusį Italijos čempionatą.

Italija jau antrą kartą šiame Europos čempionate per pirmą kėlinį nesugebėjo atlikti nė vieno smūgio į varžovų vartų plotą.

Vos tik prasidėjo antrasis kėlinys, 25 sekundę šveicarai po puikaus Vargaso smūgio padvigubino savo pranašumą.

Italams tai buvo jau ketvirtas praleistas įvartis šiame čempionate. Tiek pat jie praleido per visą praėjusį turnyrą, kuriame nužygiavo iki pat pabaigos ir laimėjo finalą.

Nors ir atsiliko 0:2, italai pirmą smūgį į varžovų vartų plotą atliko tik 73 rungtynių minutę.

Šveicarų komanda Europos čempionatuose toliausiai buvo nužengusi iki ketvirtfinalio. Praėjusiame čempionate Šveicarija po 11 metrų baudinių serijos įveikė Prancūziją.

Šveicarija šeštą kartą iš eilės žaidžia didžiųjų futbolo turnyrų atkrintamosiose varžybose. Ilgesne serija gali pasigirti tik Prancūzija, kuri grupių etapus įveikė septynis paskutinius kartus.

Šveicarijos rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje kovos su Anglijos ir Slovakijos poros nugalėtoju.

Šeštadienį antrąsias aštuntfinalio rungtynes žais šeimininkai vokiečiai su danais. Šveicarai ketvirtfinalio rungtynes žais liepos 6 dieną.