Blankiu žaidimu iki rekordų: Anglija su Southgate‘u fiksuoja retus pasiekimus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Garethas Southgate‘as. Euro 2024 nuotr.

Nors Anglijos rinktinė ir sulaukė daugybės kritikos iš futbolo specialistų ne tik savo šalyje už blankų žaidimą, Garetho Southgate‘o komanda demonstruoja išskirtinius anglų rezultatus didžiuosiuose turnyruose.

Anglai po baudinių serijos nugalėjo Šveicarijos komanda ir pirmą kartą šalies istorijoje Europos čempionato pusfinalio etapą pasiekė antrame čempionate iš eilės.

Iki tol per visą istoriją Anglija Europos čempionatuose tarp keturių geriausių buvo patekusi tik du kartus – 1968 (dalyvavo tik 4 komandos) ir 1996 metais.

Anglai ketvirtfinalio susitikimą laimėjo po baudinių serijos. Tai tik ketvirtas kartas, kai šios šalis futbolininkai laimėjo baudinių seriją. Įdomu, kad antrą kartą tai padarė prieš Šveicarijos komandą.

Anglai pirmą kartą įmušė visus penkis atliktus smūgius baudinių serijoje. 1996 metais laimėtoje serijoje taip pat sėkmingai įmušė visus keturis į ispanų vartus.

Nuo 1996 metų Anglijos rinktinė sužaidė 11 atkrintamųjų mačų ir net 8 iš jų prireikė pratęsimo. Įskaitant ir keturis paskutinius atkrintamųjų mačus.

Komandos lyderis Jude‘as Bellinghamas fiksuoja irgi retą pasiekimą Anglijos rinktinėje. Jis su nacionaline komanda laimėjo 34 rungtynes. Visus susitikimus jis laimėjo atstovaudamas ne Anglijos komandoms (24 „Borussia“, 10 „Real“).

Daugiau tokių legionierių Anglijos rinktinėje buvo tik du – Davidas Beckhamas (55) ir Owenas Hargreavesas (39).

Anglija laimėjo tik antrą baudinių seriją Europos čempionatuose. Pirmą kartą tai pavyko padaryti 1996 metais.

Jordanas Pickfordas Anglijos rinktinėje atrėmė 4 baudinius iš 14 didžiųjų futbolo turnyrų baudinių serijose. Tai dvigubai daugiau nei visi iki tol Anglijos rinktinės vartininkai.

Pasidalinti