Be prošvaisčių kitiems: Verstappenas – vėl „Formulės 1“ čempionas

Maxas Verstappenas (Scanpix nuotr.)

„Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas trečią kartą karjeroje tapo „Formulės 1“ čempionu.

Čempiono titulą Nyderlandų pilotas užsitikrino Katare vykstančio „Formulės 1“ savaitgalio sprinto lenktynėse.

Dar užpraeitame etape Verstappenas ir Sergio Perezas „Red Bull“ komandai iškovojo ir Konstruktorių taurę.

Verstappenas šį sezoną yra laimėjęs 13 iš 16 lenktynių. Sprinto lenktynėse jam reikėjo finišuoti bent šeštam, kad užsitikrintų čempiono titulą.

Primename, jog sprintas vyksta sutrumpintų lenktynių formatu. Ši naujovė „Formulėje 1“ pristatyta 2021 metais.

Vienintelis lenktynininkas, dar turėjęs teorinių galimybių pasivyti Verstappeną, įveikė tik 11 iš 19 ratų ir komandos draugui atidavė titulą.

Verstappenas sprintą baigė antroje vietoje. Už jį greitesnis buvo tik „McLaren“ bolidą pilotuojantis Oscaras Piastri.

„Fantastiškas jausmas. Šie metai buvo nerealūs. Labai didžiuojuosi komandos darbu. Trečią kartą tapti „Formulės 1“ nugalėtoju yra nerealu“, – kalbėjo Verstappenas.