Baudinių seriją laimėjusi Argentina dramatiškai žengė į pasaulio čempionato pusfinalį

Argentinos rinktinė (Scanpix nuotr.)

Lionelio Messi vedama Argentinos rinktinė dramatiškai žengė į pasaulio čempionato Katare pusfinalį.

Lionelio Scaloni auklėtiniai antrajame pasaulio čempionato ketvirtfinalyje po baudinių serijos 2:2, 4:3 pranoko Nyderlandų rinktinę.

Prie abiejų Argentinos įvarčių prisidėjo Lionelis Messi. 35-ą minutę jis genialiu perdavimu vienas prieš vieną išvedė krašto gynėją Nahuelį Moliną, o šis tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuginklavo Andriesą Noppertą.

Vilties 83-ią minutę tiksliu smūgiu galva Nyderlandams įpūtė neseniai aikštėje Memphisą Depay pakeitęs Woutas Weghorstas. Jis įvartį pelnė pirmuoju savo smūgiu pasaulio čempionate per visą karjerą.

Tas pats Weghorstas herojumi tapo ir 99-ą minutę, kuomet po nestandartiškai realizuoto baudos smūgio gavo perdavimą varžovų baudos aikštelėje ir kūnu atsitvėręs gynėją kamuolį pasiuntė į tolimąjį vartų kampą.

Pratęsime Argentina spaudė varžovus ir ypač antrajame jo kėlinyje turėjo nemažai progų pasižymėti, visgi išsiveržti į priekį Messi komandai nepavyko ir viskas persikėlė į baudinių seriją.

Joje pirmojo prie žymos stojusio Virgilo Van Dijko smūgį atrėmė Emiliano Martinezas, o Messi savąjį realizavo. Argentinos vartininkas sėkmingai atrėmė ir antrą baudinį, o savąjį pataikęs Leandro Paredesas Scaloni žaidėjams sukūrė solidžią persvarą.

Vėliau Nyderlandų žaidėjai neklydo, o ketvirtą baudinį stipriai prašovęs Enzo Fernandezas varžovams dar suteikė vilties. Visgi visas rungtynes tylėjęs Lautaro Martinezas penktuoju Argentinos baudiniu uždarė ketvirtfinalį.

Argentina yra sėkmingiausia rinktinė pasaulio čempionate mušant baudinius. Iš 6 serijų ši komanda laimėjo 5.

Messi ketvirtfinalyje mušė dešimtą įvartį pasaulio čempionatuose ir pagal šį rodiklį pasivijo legendinį Argentinos futbolininką Gabrielį Bautistutą. PSG priklausantis argentinietis taip pat penktadienį įsirašė penktąjį rezultatyvų perdavimą pasaulio čempionatų atkrintamosiose.

Pergalę iškovojusi Argentina dėl vietos finale susitiks su po baudinių serijos Braziliją netikėtai nugalėjusia Kroatijos rinktine.