Bale’as – Velso herojus: „Jis mane tikrai nustebino“

Garethas Bale'as (ZUMA Press-SCANPIX nuotr.)

Velso futbolininkai dramatiškai išsikapstė pirmajame pasaulio čempionato mače, o trenerio akys krypo į komandos kapitoną.

Pirmadienį valai dramatiškai išplėšė lygiąsias 1:1 prieš JAV rinktinę.

Taikų rezultatą nulėmė 81 min. paskirtas 11 m baudinys į JAV vartus. Jį stojo mušti 33-ejų Velso kapitonas Garethas Bale’as.

Geriausius savo laikus Madrido „Real“ ir Londono „Tottenham“ išgyvenęs Bale’as dabar žaidžia Los Andžele, tačiau komandos treneris Robas Page’as teigė, jog rinktinėje jis – kitas žvėris.

„Kai gavome baudinį, žinojome, kas jį muš, milijonu procentų, – ESPN cituojamas Page’as. – Jis niekada mūsų nenuvylė, ar ne? Vėl viskas sukasi apie Bale’ą ir tai teisinga.“

Šiam sprendimui pritarė ir trys milijonai Velso gyventojų, taip pat ir triukšmingoji sirgalių grupė „Raudonoji siena“, kuri skandavo jo vardą ir šventė įvartį tarsi būtų nuraškiusi tris taškus Ahmado bin Ali stadione.

Bale’as šį sezoną padėjo „Los Angeles FC“ laimėti MLS taurę, finale įmušdamas išlyginamąjį įvartį, tačiau dar nėra sužaidęs visų rungtynių MLS komandoje, o į pasaulio čempionatą atvyko nuo rugsėjo mėnesio sužaidęs tik 28 minutes futbolo.

„Nepriklausomai nuo to, ką jis veikia klubo lygmeniu, jis sugeba apsivilkti Velso marškinėlius ir surengti pasirodymus, kurie nustebina žmones. Ir šiandien jis mane tikrai nustebino“, – sakė Page’as.

„Apie 75 minutę aš jam pasakiau: Ar tau viskas gerai, kad galėtum tęsti rungtynes? – pridėjo Page’as. – Ir jis atsakė: Taip, man viskas gerai. O rungtynių pabaigoje jis pasakė: Štai kodėl pasakiau, kad man viskas gerai.

Jis valdo save per rungtynes, todėl jei būtų žaidęs visu pajėgumu nuo pirmojo švilpuko, tikriausiai būtų pakeistas. Jis labai patyręs ir protingai valdo savo kūną.”

Bale’o įvartis buvo jo 41-asis tarptautinėse varžybose ir pirmasis Velso įvartis pasaulio čempionate nuo 1958 m., kai šalies rinktinė paskutinį kartą žaidė pasaulio pirmenybėse.

Per pertrauką Velso rinktinė pakeitė taktiką ir vietoj Danielio Jameso į aikštę išleido Kiefferį Moore’ą, kuris pakeitė žaidimą ir leido Velsui sugrįžti į rungtynes, o jo spaudimas davė vaisių ir baigėsi Bale’o baudiniu.

„Pirmoje pusėje žaidėme ne taip, kaip norėjome, o JAV žaidė tikrai gerai, – sakė Bale’as. – Mes žaidėme gana prastai, bet (buvo) taktinis pakeitimas per pertrauką ir, taip, (mes) antroje pusėje išėjome labai stiprūs.“

Įvartis buvo būtent tai, ko mums reikėjo. Nesvarbu, kas jį įmušė, bet mums jo reikėjo, kad grįžtume į rungtynes. Buvo svarbu tai padaryti ir tai suteikė mums jėgų kabintis ir į pergalę. Vis tik mums nepasisekė nelaimėti rungtynių.

Atrodė, kad antroje pusėje žaidėme labai gerai. Didžiąją rungtynių dalį atsilikome. Asmeniškai man buvo puiku pelnyti įvartį, bet, kaip jau sakiau, svarbiausia, kad komanda pelnė įvartį.“

Po pirmojo turo B grupėje lyderiauja Anglija, kuri 6:2 sutriuškino Iraną. Penktadienį Velsas susitiks su Iranu, o JAV – su anglais.