Į titulą besitaikantys „TransINVEST“ – apie UEFA, naujokus ir stadiono statybas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė

Sekmadienį dėl pirmo sezono trofėjaus, LFF supertaurės, į kovą stos du praėjusiais metais Lietuvos futbolo pasaulį nustebinę klubai – šalies čempionas „Panevėžys“ ir Vilniaus rajono „TransINVEST“, kurie pernai, žaisdami antrame pagal pajėgumą šalies divizione, sugebėjo laimėti Lietuvos futbolo taurės turnyrą.

Prieš šias rungtynes surengtoje spaudos konferencijoje Vilniaus rajono komandos vyr. treneris Giedrius Barevičius ir komandos vadovas Žydrūnas Grudzinkas pristatė komandos tarpsezonio darbus ir vertino savo galimybes akistatoje su šalies čempionais.

„Mes taip pat turėjome sunkų pasiruošimą. Tikriausiai irgi nesame pasiruošę 100 procentų, bet esame nusiteikę kovoti. Faktas, kad mūsų nespaudžia labai didelė įtampa, nes nesame šio susitikimo favoritai. Bandysime žaisti savo žaidimą, kovosime, stengsimės. Bandysime neutralius žiūrovus palenkti į savo pusę”, – teigė Barevičius. 

„Laukia sunkus egzaminas. Su Lietuvos čempionais ne visada susitinki sezono starte. Tai bus puiki proga įsivertinti atliktus darbus priešsezonio metu. Taip pat šis mačas bus ir savotiškas atskaitos taškas žvelgiant į ateitį. Pamatysime, kur turime tobulėti, ką turime daryti. Natūralu, kad tokioje sezono stadijoje nė viena komanda nebus pasiruošusi visu 100 procentų. Pirmuose keliuose turuose būna ir netikėtumų, ką galime prisiminti ir iš praėjusių metų”, – kalbėjo Grudzinskas.

Komandos treneris komentavo bangavimą pasirengimo etape, kuomet buvo nukautas Vilniaus „Žalgiris“, bet pralaimėta Gargždų komandai.

„Pasiruošę, kaip pasiruošę, pamatysime per rungtynes. Pergalė prieš „Žalgirį“ davė pasitikėjimo. Galbūt iki tol ne visi buvo įsitikinę savimi. O „Banga“ gerai, kad mus nuleido ant žemės. Pamatėme, kad nesam tokie geri ir reikia dar daug dirbti. 

Mes visi labai gerai suprantame, kad nebebus kaip anksčiau. Mes prisiderinsim, prisitaikysim ir kiekvienose rungtynėse stengsimės atrodyti kuo geriau.“

Komandos vadovas Grudzinskas teigė, kad kyla papildomų iššūkių kviečiant žaidėjus, nes šie atsargiau vertina galimybę jungtis prie naujai atsiradusio klubo

„Visi puikiai supranta, kad žaidėjai gavę pasiūlymą iš „Žalgirio“ ar čempionų komandos kitaip žiūri nei į pasiūlymą iš komandos, kuri tik ką įžengė į lygą. Čia viskas natūralu, kad žaidėjai skanuoja rinką ir agentai stebi, kas mes tokie ir iš kur. Čia normalu, kad kažkiek atsarga žiūrima į galimybę žaisti čia.

Bet komanda komplektuojasi, atvyksta legionierių ir esame patenkinti tuo, ką turime. Aišku, visada norisi dar geriau, bet mus finansai mus riboja dar labiau nei „Panevėžį“. Tai, ką matėme treniruotėse ir kontrolinėse varžybose, nuteikia optimistiškai, kad galime gerai žaisti A lygoje.“

Bene skambiausias „TransINVEST“ tarpsezonio ėjimas – prie komandos prisijungė ilgametis Lietuvos rinktinės futbolininkas Artūras Žulpa. Grudzinskas atskleidė, kas lėmė tokį žaidėjo pasirinkimą.

„Žaidėjo karjera vis tiek artėja prie pabaigos ir tada atsiranda kitas, vertybių kelias. Tai yra šeima ir vaikai. Dar galėtum žaisti užsienyje kelis metus be didelių problemų, bet pradedi pasverti dalykus. Aš pats tą praėjau. Žinau, ką reiškia žaisti užsienyje, palikti šeimą, nematyti kaip auga vaikai.

Pradedi viską sverti ir pamatai, kad ta 3-4 kartus didesnė alga nebėra priežastis išvažiuoti. Ateityje, neauginant ir nematant vaikų tų problemų būna įvairių ir ta investicija gali būti atbulinė. Artūras – protingas vyras, viską supranta, viską pasvėrė. Manau, kad tas jo pasirinkimas bus geras.“ 

Tai pat Grudzinskas išreiškė lūkestį, kad su Lietuvos futbolo federacijos pagalba UEFA priims palankų sprendimą, leisianti komandai varžytis UEFA Konferencijų lygos turnyre. Šią teisę Vilniaus rajono komanda iškovojo, laimėdama taurės varžybas, tačiau klubas neatitinka UEFA keliamo kriterijaus – bent 3 metų egzistavimo.

Tiesa, klubo vadovas neslepia, kad komplektacija buvo vykdoma akcentuojant rungtyniavimą „TopSport A Lygoje“ .

„Tie darbai daromi kartu su federacija. Mes puikiai suprantame, kad federacija turi mus rekomenduoti kaip patikimą klubą. Tas trijų metų saugiklis ne šiaip sau įdėtas UEFA. Anksčiau būdavo, kad klubai yra, tada jų nėra, tada vėl susikuria greitai, perimdami žaidėjus ir treneriu, o skolas palikdami kažkam.

Tas saugiklis yra logiškas. Bet matant visą mūsų besivystančią struktūrą, stadiono statyba, moterų komanda, akademija po truputėlį, tikiu, kad į tai atsižvelgs UEFA atitinkami asmenys ir įvertins, kad mes esame tinkami rungtyniauti UEFA Konferencijų lygoje.

Komplektavomės, visų pirma, kad būtume konkurencingi A lygoje. Tas klaustukas vis tiek yra. Bet viena akimis žvalgomės ir į žaidimą Europoje. Bus atviras transferų langas ir turėsime galimybę pasipildyti. Bet komplektavomės per daug negalvodami, ar žaisime Konferencijų lygoje. Akcentas buvo A lygai. “ 

Kalbėdamas apie būsimą komandos namų stadioną, Grudzinskas buvo optimistiškas ir teigė, kad viskas vyksta sklandžiai.

„Veja jau yra patiesta, bet dėl oro sąlygų dar treniruotis negalime. Paruošti ir vartai, ir gaudyklės. Gauti leidimai apšvietimui, statyboms visoms. Šie metai bus didieji statybų metai ir planuojame, kad kitąmet, su sąlyga, kad išliksime lygoje, galėsime jau jus priimti naujame stadione.“

Grudzinskas buvo atviras ir kalbėdamas apie komandos biudžetą, kuris šiuo metu yra apie 4 kartus mažesnis už būsimų sekmadienio varžovų.

„Pas mus piniginė yra kuklesnė, bet tikimės, kad ji pildysis su laiku. Šiai akimirkai garantuotai galime sakyti pusė milijono. Bet neseniai dalininke tapo rajono savivaldybė, kartu bus paprasčiau ieškoti rėmėjų. Dedame daug pastangų, kad tas biudžetas didėtų ir mes būtume konkurencingi ne tik aikštėje, bet ir finansuose. Greitu metu nepavyks surinkti tiek kiek Vilniaus „Žalgiris“, bet ir šiame fronte stengsimės vytis geriausias komandas.“

Praėjusį sezoną buvęs Vilniaus „Žalgirio“ B komandos vyr. treneris, o šiemet tapęs lygos naujokų vadovu Grudzinskas, paklaustas, ar komanda specialiai ruošiasi galima 11 metrų baudinių serijai, teigė, kad tam žaidėjų paruošti nėra įmanoma.

„Neįmanoma paruošti žaidėjo, nes labai sunku sugeneruoti tokią situaciją treniruotėje. Kalbant apie psichologiją, apie įtaką iš šalies, apie fizinę kondiciją tuo metu. Kiekvienas smūgiavimas nuo 11 metrų žymos turi visiškai skirtingą atspalvį. Treniruotėse vienaip, rungtynėse kitaip, finaluose trečiaip. Sumodeliuoti taip ir paruošti žaidėja, kad jis ateitų ir 100 proc. Įmuštų yra labai, labai sudėtinga.“

Lygindamas praėjusio sezono sėkmę su artėjančiais iššūkiai komandos treneris Barevičius buvo atsargus ir pripažino, kad pernai kitos komandos jų nevertino.

„Bus sunku pakartot, pernai mūsų niekas nevertino, galvojo, kad kažkaip aploš vis tiek. Jeigu jie pasakė, kad mus vertina, tai bus žiauriai sunku. O gal jie tik pasakė, kad vertina, aš nežinau.“

Rungtynės tarp „Panevėžio“ ir „TransINVEST“ vyks sekmadienį, Vilniaus „Sportimos“ manieže. Rungtynių pradžia – 18 val.

Pasidalinti