Atamano prikaištai FIBA langų sistemai, planuose – natūralizuotas NBA žaidėjas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Erginas Atamanas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Erginas Atamanas grįžo į Turkiją, kur stojo prie nacionalinės rinktinės vairo. Italų ir islandų iššūkį pasitinkančių turkų strategas išreiškė savo nepasitenkintimą FIBA langų sistema.

Savaitgalį Graikijos taurės finalą su Atėnų „Panathinaikos“ pralaimėjęs Atamas išsakė savo nusivylimą tuo, kad rinktinei negali padėti NBA rungtyniaujantys žaidėjai.

„Turkijos tinklininkai ir futbolininkai žaidžia vietiniame čempionate arba Europoje. Krepšinyje yra kitaip – mes esame viena daugiausiai NBA žaidėjų turinčių rinktinių. Ši situacija sukuria papildomas problemas. Geriausi krepšininkai mums gali padėti tik vasaromis.“

Po to kai vasarą turkams nepadėjo Scottie Wilbekinas ir Shane’as Larkinas, iš žaidėjų buvo atimti šios šalies pasai. Šiame atrankos lange natūralizuoto žaidėjo vietą užims Tarikas Biberovičius. Pas Šarūną Jasikevičių „Fenerbahče“ rungtyniaujantis puolėjas turi bosnių ir turkų pilietybes. Atamanas tikisi, kad ši situacija pasikeis ir Biberovičius galės rungtyniauti vietinio žaidėjo teisėmis.

„Aš tikiuosi, kad mes galėsime naudoti Tariką Biberovičių kaip Trukijos žaidėją, o ne kaip natūralizuotą krepšininką. Ateityje mes turime planų pridėtį naują nautūralizuotą žaidėją, kuris pakels mus į naują lygį. Tai gali būti Europoje ar NBA rungtyniaujantis žaidėjas.“

Pasidalinti