Nyderlandai – ketvirtfinalyje: krašto gynėjo šou nustelbė amerikiečius

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Denzelis Dumfriesas (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Denzelis Dumfriesas šeštadienį žaidė įspūdingas rungtynes, o Nyderlandų rinktinė pasiekė pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalį.

Louiso van Gaalo auklėtiniai aštuntfinalyje 3:1 eliminavo JAV rinktinę.

Nuostabias rungtynes žaidė Dumfriesas, kuris prisidėjo prie visų trijų olandų įvarčių. 10 min. jis asistavo Memphiui Depay, o per pridėtą pirmojo kėlinio laiką iškišo dar vieną perdavimą Daley Blindui.

81 min. Blindas ir Dumfriesas apsikeitė vaidmenimis. Šįkart pirmasis atliko rezultatyvų perdavimą, o Milano „Inter“ krašto gynėjas puikų pasirodymą vainikavo įvarčiu.

Dumfriesas tapo pirmuoju šio čempionato žaidėju, prisidėjusiu prie 3 savo komandos įvarčių.

Paguodos įvartį 76 min. amerikiečiams pelnė Haji Wrightas. Jis tapo šeštuoju JAV futbolininku, pelniusiu įvartį pasaulio čempionato atkrintamosiose.

Ketvirfinalyje Nyderlandai susidurs su Argentina arba Australija. Pastarųjų ekipų rungtynės – šeštadienį nuo 21 val.

Nyderlandai A grupėje pasiekė 7 taškus: įveikė Senegalą ir Katarą, o su Ekvadoru išsiskyrė taikiai. Amerikiečiai B grupėje sukaupė 5 taškus: nugalėjo Iraną, iš Anglijos ir Velso nugvelbė po tašką.

Olandai septintą kartą šalies istorijoje pateko į ketvirtfinalį. Iš praėjusių šešių kartų net penki virto pusfinaliais, keturi – medaliais.

JAV rinktinė nepateko į 2018 m. pirmenybes, o iki ketvirtfinalio paskutinį kartą keliavo dar 2002 m.

Antrasis kėlinys: Nyderlandai 3:1 JAV

90+7 min.: Teisėjas skelbia mačo pabaigą.
81 min.: Nyderlandų įvartis! Dar viena apgailėtina amerikiečių klaida gynyboje. Daley Blindas turėjo marias laiko prisitaikyti perdavimui, o Denzelis Dumfriesas prie 2 rezultatyvių perdavimų prideda ir įvartį. Nuostabios jo rungtynės ir vis akivaizdžiau, kad Nyderlandus išvysime ketvirtfinalyje.

76 min.: Įvartis! Amerikiečiams nukrenta įvartis iš niekur. Chaotiškoje situacijoje prie vartų pirmasis suskubo Haji Wrightas, kuris likusias minutes padaro itin įdomias.
71 min.: Vaikiškos Sergino Desto klaidos vos nenulėmė dar vieno olandų įvarčio. Amerikiečius gelbėja vartininkas Mattas Turneris.
60 min.: Pirmoji geltona kortelė. Ją užsidirba po keitimo pasirodęs olandas Teunas Koopmeinersas.
54 min.: Amerikiečiai toliau bando įpūsti intrigos. Šįsyk Westono McKennie smūgis nuo baudos aikštelės prieigų skrieja virš vartų.
50 min.: JAV rinktinė buvo labai arti pirmojo įvarčio. Po kampinio smūgiu galva arti tikslo buvo Timas Reamas, tačiau situaciją išgelbėjo vienas iš varžovų gynėjų.

Pirmasis kėlinys: Nyderlandai 2:0 JAV

45+1 min.: Krenta antrasis įvartis! Nyderlandai dvigubina pranašumą po nuostabaus krašto gynėjų epizodo. Dumfriesas vėl gavo laisvės dešinėje, o perdavimas nuriedėjo iki Daley Blindo. Iškart po įvarčio teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

43 min.: Olandai vos neprisidirbo – Martenas de Roonas nesėkmingai mušė kamuolį nuo vartų, o kamuolį perėmęs Timothy Weah paleido tolimą šūvį. Vis tik Andriesas Noppertas nukreipė smūgį į užribį.
41 min.: Retas pavojus prie Nyderlandų vartų. JAV surezgė kelis perdavimus arčiau vartininko, bet smūgio atlikti nesugebėjo.
24 min.: Kamuolį kiek ilgiau kontroliuoja amerikiečiai (54 proc.). Smūgių statistikoje pirmauja olandai (4:1).
18 min.: Dar vienas Nyderlandų prasibėgimas amerikiečių vartų link. Šįsyk Daley Blindas siunčia kamuolį virš vartų.
10 min.: Įvartis! Nyderlandai veržiasi į priekį! Puikiai aikštės viduryje kamuoliu pasidalinę olandai išvedė Denzelį Dumfriesą dešiniuoju kraštu, o jo perdavimas pasiekė įvarčio autorių Memphį Depay.

3 min.: Apmaudus momentas JAV rinktinei. Christianas Pulišičius, matyt, sudvejojo dėl nuošalės ir iššvaistė auksinę progą vienas prieš vartininką.
1 min.: Rungtynės prasidėjo!