Arti sensacijos: Ulanovo gelbėtas „Žalgiris“ – ketvirtą kartą iš eilės KMT čempionas

Kauno Žalgiris – 2023 m. KMT čempionas (LKL nuotr.)

Sensacija Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale neįvyko – Kauno „Žalgiris“ eilinį kartą tapo čempionu.

Kazio Maksvyčio Šiauliuose vykusį turnyrą uždarė pergale 81:77 prieš Jonavos „CBet“.

„Žalgirio“ kelias čempionų titulo link nebuvo lengvas, nors prieš rungtynes kauniečiai buvo neabejotini favoritai. Dar likus pustrečios minutės Gorano Huskičiaus dvitaškis mažino „CBet“ atsilikimą iki 3 taškų (70:73). Paskutinę minutę „CBet“ pasitiko turėdami dar mažesnį deficitą (74:76).

Kai situacija buvo labai kebli, Kauno ekipai labai svarbios buvo taiklios Edgaro Ulanovo baudos. Kitoje atakoje „Žalgiris“ apsigynė, o tas pats Ulanovas likus 41 sek. pridėjo dar vieną taiklų metimą nuo linijos (79:74). Per likusį laiką žalgiriečiai pergalės nebepaleido.

Ulanovas finale per 29 minutes surinko 22 taškus (6/8 dvit., 1/1 trit., 7/8 baudų), 5 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 27 naudingumo balus.

Kauniečiams tai jau ketvirtas iš eilės KMT titulas. Apskritai „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 8 trofėjų, o likusius du 2016 ir 2019 m. iškovojo Vilniaus „Rytas“.

Jonavos komandai tai buvo pirmas dalyvavimas KMT finaliniame etape. Pusfinalyje „CBet“ pateikė didžiausią turnyro staigmeną, kai nugalėjo „Rytą“.

Solidžiai rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ nuo pat pradžių pasiūlė kietą gynybą. Išmušti iš vėžių jonaviečiai mėtė pro šalį, kol kauniečiai susikrovė 9 taškų persvarą (11:2).

Žalgiriečiai pirmoje pusėje sulaukė solidaus puolėjų Edgaro Ulanovo ir Arno Butkevičiaus indėlio. Jie kartu buvo sumetę 21 tašką. Vis tik jonaviečiai sugebėjo šiek priartėti ir pertrauką pasitikti koviniame atstume (33:40).

Nors pirmoji pusė didelės intrigos nežadėjo, bet ne veltui Virginijus Šeškus 2014 m. laimėjo LKF taurę. Jonaviečiai fantastiškais metimais karpė deficitą trečiajame kėlinyje, o po atkarpos 10:0 net ir pirmavo (53:49). Sukrėstas „Žalgiris“ prarado pasitikėjimą savimi ir į lemiamą ketvirtį išėjo su minimaliu deficitu (55:56).

Vis tik jonaviečių džiaugsmai baigėsi ketvirtojo kėlinio pradžioje. „Žalgirio“ gynyba vėl prispaudė nuvargusius Šeškaus auklėtinius, o spurtas 8:0 leido atitrūkti (63:56). Jonavos ekipa dar kurį laiką priešinosi, bet galop titulas vėl atiteko „Žalgiriui“.

Jonavos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Edvinas Šeškus, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 17 taškų (4/7 dvit., 3/9 trit.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 14 naudingumo balų.

„CBet“: Edvinas Šeškus 17, Glynnas Watsonas 15, Dovis Bičkauskis 11, Goranas Huskičius 9, Evanas Maxwellas 7, Martins Laksa 5.
„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22, Arnas Butkevičius 17 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Rolands Šmits po 10, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 6.