Lekavičiaus atkovotais kamuoliais džiaugęsis Trinchieri: „Vienas švilpukas pakeitė mačo eigą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ nesėkme pradėjo „Betsafe-LKL“ finalo seriją. Juos po pratęsimo minimaliu rezultatu palaužė Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

„Žalgiris“ likus žaisti 3 minutes turėjo 10 taškų pranašumą, tačiau persvaros neišlaikė ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Kauno komandos treneris Andrea Trinchieri piktinosi auklėtinių gynyba ir turėjo savo nuomonę apie epizodą

„Sveikinimai „Rytui“ . Tai buvo keistos rungtynės. Mes blogai žaidėme pirmoje pusėje. Antrojoje buvome geresni ir susikūrėme 10-ies taškų persvarą. Tada padarėme kelias klaidas, o esminiu tapo momentas, kai Justinas Gorhamas pelnė tris taškus su pražanga. Tai buvo akivaizdi pražanga puolime. Jis spyrė Ulanovui, kuriam buvo užfiksuota penkta pražanga.

Tai buvo esminis momentas. O toliau skaičiai – 4 iš 17 tritaškių, kas yra vargani 23 procentai. Leidome jiems atkovoti 46 kamuolius. Tokio mačo ir tikėjausi, nes turėjome ilgą pertrauką. Mums prireikė 20-ies minučių pagauti ritmą.

Vienas švilpukas pakeitė mačo eigą. Mes neatsitvėrėme Echodo. Rezultatas yra 0-1, tad turime atsitiesti. Reikia daugiau žaidėjų, kurie psichologiškai būtų stiprūs šioje serijoje su daug kontakto.

Kitas faktorius buvo labai bloga mūsų gynyba. Tiek be kamuolio, tiek su juo. Žaidimą nulėmė maži dalykai, kuriuos mes galime daryti geriau.“

– Ar nemanote, kad reikėjo prasižengti likus žaisti 30 sekundžių?

– Manau, kad turėjome agresyviau spausti kamuolį. Tai mano atsakomybė, nes nepakankamai aiškiai to reikalavau per minutės pertraukėlę. Turėjome priversti atlikti perdavimą. Labai sunku žaisti pratęsimą, kai paleidai beveik laimėtas rungtynes. Mums trūksta gerai žaidimą skaitančių krepšininkų. Turime Luką, Dovį, Ule. Nemanau, kad to užtenka tokioje serijoje.

– Ketvirto kėlinuko pabaigoje du žaidėjai šoko ant Fosterio, o laisvas likęs Gorhamas išlygino rezultatą. Kas turėjo rižiūrėti Gorhamą?

– Tai turėjo būti akivaizdus susikeitimas. Mes turėjome keistis, bet to nepadarėme. Tai buvo komunikacijos klaida. Viena iš nulėmusių rungtynes. Maži dalykai, neišprovokuotos pražangos.

– Dovydas Giedraitis taškus rinko antroje mačo dalyje. Kas pasikeitė per pertrauką?

– Niekas nepasikeitė. Dabar, nesant Keenanui, yra daug galimybių pasirodyti ir jis jomis pasinaudojo. Buvo protingas ir agresyvus.

– Kaip vertinate RJ Cole’o žaidimą?

– Jis pataikė kelis metimus po driblingo. Pataikė dengiamus metimus, kurių nepataikė ankstesnėse rungtynėse. Jis tapo faktoriumi. Mes buvome geri ties Fosteriu. Viską lėmė žaidimas vienas prieš vieną.

– Kokią žinutę siuntėte komandai po šių rungtynių?

– Mūsų žaidėjai turi suprasti, kodėl pralaimėjome rungtynes. Rytoj turėsime treniruotę ir nuspręsime, ką darysime. Man viskas pakankamai aišku, bet šiandien dar kartą peržiūrėsiu rungtynes.

Negali visų žinučių perduoti iš karto po rungtynių. Visi yra įsitempę. Daugelis žaidė ilgas minutes. Su tuo tvarkysimės rytoj.

– Ką pakeitėte žaidime po nesėkmingos pirmos rungtynių pusės?

– Tiesiog reikėjo būti vyriškesniems. Viską praleidome vienas prieš vieną. Buvo daug įkirtimų pro galinę liniją. Toks žaidimas pirmoje pusėje yra suprantamas. Mes turėjome ilgą pertrauką. Viskas vyko taip, kaip aš tikėjausi. Išskyrus tris paskutines minutes. Padarėme daug kvailų klaidų, o tada buvo esminis, rungtynių tėkmę pakeitęs švilpukas.

– Kaip vertinate po traumos grįžusio Arno Butkevičiaus žaidimą?

– JIs padarė puikų dalyką, grįždamas mums padėti. Jis žaidė ilgesnes minutes nei buvo suplanuota. Buvo puikus gynyboje, o puolime iš jo daug nesitikėjome. Jis yra esminis mūsų žaidėjas ir toliau žais tik geriau.

– Rolandas Šmitas žaidė tik 6 minutes. Ar tai sveikatos problemos, ar toks buvo žaidimo planas?

– Jam yra sunku. Jis buvo iškritęs ir turėjo vos pusantros treniruotės. Rungtynės jam prasidėjo nedėkingai. Turime rasti būdų gauti iš jo daugiau naudos.

– Lukas Lekavičius žaidė labai ilgas minutes. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Lukas žaidė labai gerai. Jis atkovojo 4 kamuolius, nors buvo mažiausias žaidėjas aikštelėje. Jis atkovojo tiek pat kamuolių kiek Kevarriusas, kamuoliu daugiau nei Ulanovas ir keturis kartus daugiau nei Dimša. Jis dar kartą įrodė, koks mums yra svarbus.

Pasidalinti