Žaibiškai „Olympiacos“ į nokdauną siuntęs „Real“ kovos dėl antro titulo iš eilės

Džananas Musa (Real nuotr.)

Chuso Mateo vadovaujamas Madrido „Real“ klubas finale kovos dėl antrojo Eurolygos titulo iš eilės.

Graikijos derbiui finale kelią užkirtęs karališkasis klubas pusfinalyje 87:76 nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus.

Antrame finalo ketverte iš eilės „Olympiacos“ nugalėję Mateo auklėtiniai finale susitiks su Atėnų „Panathinaikos“, kuri prieš tai pusfinalyje įveikė Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą Stambulo „Fenerbahče“.

Finale „Real“ sieks antro Eurolygos titulo iš eilės ir 12-o istorijoje. Šiame amžiuje laimėti Eurolygą dukart iš eilės yra pavykę tik trims komandoms – Tel Avivo „Maccabi“ (2004-2005 m.), „Olympiacos“ (2012-2013 m.) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (2021-2022 m.).

Pusfinalyje „Real“ varžovus į kampą sprausti pradėjo nuo pat pradžių. Per pirmas penkias minutes Mario Hezonja spėjo sumesti tris tritaškius iš tiek pat galimų, o rezultatui esant 19:10 „Real“ pirmą kėlinį uždarė spurtu 9:0.

Antrajame kėlinyje Mateo komanda tęsė nuostabų puolimą ir likus kiek daugiau nei minutei iki pirmos pusės pabaigos įgijo rekordinę 25 taškų persvarą – 54:29.

Iki antro kėlinio pabaigos „Olympiacos“ deficitą aptirpdė iki 19 taškų (37:56), o trečiajame kėlinyje įspūdingą šou surengė Alecas Petersas. Graikų puolėjas per kėlinį vienas pats sumetė 14 taškų, kai visa „Real“ komanda – 15. Peterso pastangomis ispanų pranašumas prieš ketvirtą kėlinį sumažėjo iki 13 taškų – 71:58.

Nors ketvirtajame kėlinyje Bartzoko komandai pavyko priartėti per 8 taškus, rimtesnių problemų „Real“ komandai tai nesukūrė. Mateo auklėtiniai sėkmingai sužaidė paskutinę kėlinio atkarpą ir trečiąkart iš eilės žengė į finalą.

Triskart paeiliui finalą karališkasis klubas buvo pasiekęs tik kartą savo istorijoje – 2013-2015 m.

„Real“ gretose rezultatyviausiai žaidė Džananas Musa, surinkęs 20 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Po pirmo kėlinio pritilęs Hezonja pridėjo 12 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, po 11 taškų pelnė Guerschonas Yabusele bei Vincentas Poirier.

„Olympiacos“ gyvybę antroje pusėje palaikęs Petersas pasižymėjo dvigubu dubliu – 23 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balai.

Jam geriausiai talkino 17 taškų ir 4 atkovotus kamuolius surinkęs Shaquielle’as McKissicas, Nigelas Williamsas-Gossas pridėjo 15 taškų, 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 naudingumo balų.

Prastesnes rungtynes sužaidė Thomasas Walkupas, prametęs visus 6 tritaškius, surinkęs 4 taškus, 5 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus kamuolius ir 1 naudingumo balą.

Kitas buvęs žalgirietis Ignas Brazdeikis pusfinalio rungtynėms registruotas nebuvo.