Anglai futbolo grąžinimą namo pradės nuo pareigūnus neraminančios dvikovos su serbais

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Jude'as Bellinghamas (AP-SCANPIX nuotr.)

Trečią Europos futbolo čempionato dieną vainikuos Anglijos ir Serbijos rinktinių akistata.

Futbolą namo nuo 1966 metų vežančių anglų akistatos su Serbijos komanda laukia visas futbolo pasaulis. Tuo tarpu renginio saugumu besirūpinantys Vokietijos pareigūnai mačui suteikė aukštos rizikos statusą

Skelbiama, kad tarp kelių tūkstančių Balkanų valstybės sirgalių į Gelzenkircheną atvyko ir apie 500 Serbijos futbolo chuliganų. Rungtynėse bus serviruojamas tik gerokai mažesnio stiprumo alus, alkoholis bus draudžiamas miesto aikštėse. Policijos pareigūnai ragina sirgalius vietoje alkoholio vartoti marihuaną.

Anglams iškovoti titulą praėjusiame čempionate sutrukdė tik 11 metrų baudinius tiksliau mušę italai. Komanda įgavo neįkainojamos patirties ir šiemet sau kelia aukščiausius tikslus.

Neabejotinas anglų puolimo lyderis Harry Kane’as tikina, kad tikslas yra tik vienas.

„Trokštame, kad mus prisimintų, kaip žaidėjus, laimėjusius titulą Anglijai, o ne tik turėjusius gerus pasirodymus. Jei nelaimėsime – būsime nusivylę. Bus sunku, bet esame pasiruošę šiam iššūkiui.“

Komandos milžiniškas potencialas labiausiai atsiskleidžia atakoje. Harry Kane’as, persikėlęs į Miuncheno „Bayern“ ir toliau liko be titulų, bet Vokietijos pirmenybėse mušė daugiau nei kartą per rungtynes. Viso ant vejos 32 mačuose pasirodęs Kane’as pelnė net 36 įvarčius.

Atakų lyderio pagrindiniu pagalbininku bus Jude’as Bellinghamas, kuris jau pirmaisiais metais Madride atskleidė savo potencialą. Komandoje dar matysime puikius sezonus turėjusius ir toliau progresuojančius Philą Fodeną bei Bukayo Saka.

Su Serbijos rinktine po Jugoslavijos griūties anglai susitiko tik kartą. Draugiškose rungtynėse 2003 metais pergalę šventė Anglijos komanda.

Serbai trečdalį savo įvarčių atrankoje pelnė smūgiais galva. Tai neturėtų stebinti, nes serbų komandos ūgio vidurkis yra 186,5 cm, o jie yra pati aukščiausia rinktinė čempionate.

Paskutinius keturis savo pasirodymus didžiuosiuose turnyruose Serbijos rinktinė baigė jau pirmajame etape.

Dragano Stoikovičiaus vadovaujama komanda pasirengimo etape 1:2 nusileido Austrijos futbolininkams ir 3:0 susitvarkė su švedais. Didžiausia komandos viltis – Dušano Vlahovičiaus ir Aleksandaro Mitrovičiaus duotas puolimo grandyje.

Rungtynių pradžia – 22 valandą. Grupėje dar varžosi Slovėnijos ir Danijos komandos, kurios tarpusavyje susigrums 19 valandą.

Pasidalinti