EČ rungtynės, dėl kurių dreba Vokietija: alus bus draudžiamas net mieste

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Aleksandras Mitrovičius (Scanpix nuotr.)

Jau šeštadienį Europos čempionate įvyks intriguojanti C grupės akistata, verčianti sunerimti net Vokietijos pareigūnus ir savivaldybę.

Rytoj 22:00 val. Lietuvos laiku savo pasirodymus Europos čempionate viena prieš kitą pradės Serbijos ir Anglijos rinktinės.

Seniai tokį rimtą pajėgų varžovą turėję serbai galės realiai pamatuoti savo pajėgumus, o Garetho Southgate’o kariauna pasitikrins, ar yra verti vienos iš didžiausių favoričių statuso.

Visgi šis mačas Vokietijoje dėmesio sulaukia dėl kitų priežasčių. Manoma, jog išlenkti taurelę mėgstantys anglai ir karštų charakterių serbai Gelzenkirchene gali kelti papildomų neramumų.

Dėl šių priežasčių policija ir turnyro organizatoriai imasi papildomų priemonių, kurios nebus taikomos jokiame kitame Europos čempionato mače.

Šiose rungtynėse stadione bus pardavinėjamas mažesnės koncentracijos alkoholio alus – nuo 4,8 proc. iki 2,5 proc.

Rungtynių metu su alkoholiu žmonės negalės rodytis net pagrindinėje miesto aikštėje.

„Mažesnės koncentracijos alkoholiu bus prekiaujama tik šiame mače. Fanai taip pat negalės gerto alkoholio pagrindinėje miesto aikštėje. Pavyzdžiui, Anglijos rinktinės gerbėjo su alumi rankose bus prašoma jį išmesti. Kai kuriais atvejais jis bus atiminėjamas. Iš pirmo karto nieko areštuoti neketiname.

Fanai galės gerti alkoholį baruose arba tam specialiai įrengtose zonose“, – pranešė vietos policija.

Pareigūnai Anglijos rinktinės fanus netgi ragina geriau rūkyti marihuaną nei gerti, kadangi alkoholis žmones daro agresyvesnius, kai kanapės – ramesnius.

Manoma, kad šiose rungtynėse bus mažiausiai 500 chuliganų iš Serbijos, tarp kurių bus ir radikalios dešinės nacionalistų grupės narių.

Skaičiuojama, kad į Gelzenkircheną atvyks apie 40 tūkst. Anglijos rinktinės gerbėjų, kurių dalis turėtų kurstyti atmosferą mieste.

Pasidalinti