Dovydas Giedraitis šį sezoną dažnai sulaukdavo fanų kritikos ir buvo vejamas lauk iš Kauno „Žalgirio“ drauge su treneriu ir kitais nepastebimais aikštėje žaidėjais. Tačiau antroje sezono dalyje sužibęs gynėjas tapo nepakeičiamu komandos krepšininku ir dažnai gynėjų grandyje dabar jau tampa itin svarbia dėlionės dalimi.
Andrea Trinchieri atėjęs į komanda iškart pasodino Giedraitį ant suolo nežinodamas, ko iš šio žaidėjo galima tikėtis (su ALBA žaidė 18 sek., su „Valencia“ – 12:29 min., su „Barcelona – 2:05 min., su „Fenerbahče“ – 1:03 min.).
Tačiau vėliau krepšininkui buvo suteikta galimybė ir jis ja puikiai pasinaudojo pademonstruodamas išskirtinius gynybinius sugebėjimus ir į kišenę įsidėdamas Eurolygos žvaigždes. Kevinui Punteriui gynėjas leido pelnyti tik 8 taškus, kai pastarojo žaidėjo sezono vidurkis Eurolygoje yra 15,4 taško.
Giedraičio dengiamas Shane‘as Larkinas taip pat pelnė vos 8 taškus, nors vidurkis Eurolygoje yra 17,6 taško. Lietuvio gebėjimas gintis jo laiką aikštėje paskutinėse keturiose rungtynėse vidutiniškai išaugino iki 23 minučių.
„Man labai trūkdavo jo rankų darbo. Jis gali apsiginti, bet vis tiek psichologiškai labiausiai užsifiksuoja perimtas kamuolys. Gali neduoti priimti kamuolio, bet ne vieną kartą kalbėdavome, kad jis nedirba rankomis. Jis fantastiškai stabdo varžovą su kūnu, kojomis, krūtine, duodavo kontaktą, bet jo rankų darbas tikrai nebuvo elitinis“, – gynėjo savybes laidoje „Širdyje žaliai balti“ vardino krepšinio treneris Tomas Purlys.
Ištrauka apie Dovydą Giedraitį:
Geras rankų darbas galėjo tapti įspūdingu žaidėjo pokyčiu perimtų kamuolių grafoje. Per paskutines ketverias rungtynes Giedraitis perėmė 10 kamuolių (2,5 vidurkis), kai iki tol per 22 rungtynes iš viso buvo perėmęs 15 kamuolių (0,7 vidurkis).
„Manau, kad tai yra išsireikalavimas. Pastoviai primenamas trenerio faktas, kad bandyk perimti, bandyk perimti. Manau, kad tai yra trenerio išsireikalavimas ir akcentavimas būtent rankų darbo, kai giniesi vienas prieš vieną, – žaidėjo proveržį gynyboje vertino Tomas Purlys. – Ir matėme, kad paskutinėse trejose rungtynėse Eurolygoje jis perimdavo po tris kamuolius. Ir psichologiškai žaidėjui labai svarbu, kai jis perima kamuolius žaisdamas vienas prieš vieną.
Turbūt pats blogiausias dalykas yra, kai tavo žaidėjas praranda kamuolį viduryje aikštelės. Kai iš tavęs atima kamuolį kaip saldainį ir įmeta tuos du taškus. Žinau pat, kiek vėliau sunku prieš tą žaidėją žaisti. Nes tu ne tik turi diriguoti komandai, bet dar prie tavęs yra prilipęs gynėjas, kuris pasiruošęs iškrapštyti kamuolį. Čia Giedraičio žaidime yra vienas svarbiausių dalykų.“
Per paskutines ketverias rungtynes Giedraitis tapo stabilesnis žaidėjas ir puolime (7, 4, 7, 6 taškai rungtynėse). Prie to prisideda ne tik išaugęs minučių skaičius, bet ir pasikeitęs „Žalgirio“ žaidimo stilius.
„Dovydui gal per daug buvo duodama žaisti vienas prieš vieną puolime. Jis ne tas žaidėjas, kuris tokiose situacijose gali lengvai apžaisti varžovą. Tai žaidėjas, kuris gali žaisti greitajame puolime, o dabar žaidimas pagreitėjo. Gynyboje pradėjome žymiai geriau skaityti perdavimų linijas ir periminėti kamuolius, bėgti į greitą puolimą. Dabar akcentuojama, kad žaidėjai gavę kamuolį laisvi nedvejotų ir mestų į krepšį. Čia yra tai, kas jam leidžia įmesti daugiau taškų“, – įžvalgomis laidoje „Širdyje žaliai balti“ dalijosi Purlys.
Specialistai pastebi, kad toks sėkmingas Giedraičio žaidimas jam praktiškai garantuoja vietą ir kito sezono komandos sudėtyje, bet pakišti koją jam gali neretos, nors ir nedidelės, tačiau iš rikiuotės išmetančios traumos.