3 iš 3: Lietuvos rinktinė sutriuškino Juodkalniją ir užėmė pirmą vietą grupėje

PČ: Lietuva - Juodkalnija (FIBA nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato grupių etapą užbaigė triuškinančia pergale.

Antradienį mūsiškiai paskutinėse D grupės rungtynėse 91:71 nugalėjo pagrindinę konkurentę Juodkalniją ir į antrą etapą nešasi tris taškus.

Grupių etape mūsiškiai iškovojo visas tris galimas pergales: prieš tai Maksvyčio kariauna 93:67 patiesė Egiptą, o vėliau 96:66 sutriuškino ir Meksiką.

Trečioji pergalė prieš Juodkalniją persikels ir į antrąjį etapą, kur lietuvių ir juodkalniečių lauks kovos su JAV ir Graikijos rinktinėmis.

Antradienio rungtynės prasidėjo labai intensyviai ir po pirmo kėlinio Juodkalnija pirmavo 27:26, tačiau tuomet mūsiškiai surakino varžovus gera gynybam šiem nekrito tritaškiai ir po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė jau pirmavo 50:66. Ketvirtąjį kėlinį Maksvyčio komanda atidarė 6:0 ir nors Juodkalnija dar bandė grįžti į rungtynes, rimčiau priartėti Lietuva neleido.

Juodkalnija prastai atakavo iš toli, tačiau prie to prisidėjo solidi lietuvių gynyba du prieš du situacijose. Būtent dėl jų prieš šį mačą buvo daugiausiai baimės, juolab kad Juodkalnijos rinktinės aukštaūgiai gali gerai pataikyti iš toli.

Iš trijų taškų zonos varžovai pataikė vos 5 iš 27 metimų (18 proc.)

Dar vienas puikias rungtynes sužaidęs Rokas Jokubaitis surinko 19 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 27 naudingumo balus. Mindaugas Kuzminskas pridėjo 15 taškų.

Puikiai rungtyniavo ir Tadas Sedekerskis, pelnęs 8 taškus, atkovojęs 11 kamuolių, blokavęs 2 metimus ir surinkęs 19 naudingumo balų.