20-mečiai pasiekė paguodos pergalę prieš ispanus

Lietuva - Ispanija (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė atsitiesė po skaudžios nesėkmės Europos čempionato ketvirtfinalyje.

Laimono Eglinsko auklėtiniai 82:73 (23:15, 22:19, 15:19, 22:20) užtikrintai pranoko Ispanijos bendraamžius ir užsitikrino mažiausiai 6-ąją vietą turnyro galutinėje rikiuotėje.

Senojo žemyno pirmenybes lietuviai užbaigs sekmadienį, kuomet dėl 5-osios vietos kovos su Čekijos ir Lenkijos poros nugalėtojais. Rungtynes, kurios prasidės 14.00 val., tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Susitikime su ispanais sėkmingiau startavo pastarieji. Visgi greitai mūsiškiai perėmė iniciatyvą ir dar pirmojo kėlinio pabaigoje atitrūko dviženkliu skirtumu (23:13). Antrajame ketvirtyje Lietuvos persvara kito nedidelėse ribose, o pirmąją mačo dalį lietuviai užbaigė su panašiu rezervu – 45:34.

Vaizdas ant parketo nelabai keitėsi ir po ilgosios pertraukos. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą lietuvių pranašumas kiek sumenko – 60:53. Per likusį laiką varžovams nepavyko rimčiau pasikėsinti į lietuvių persvarą ir finalinė sirena skelbė užtikrintą pergalę.

Nuostabias rungtynes šįkart sužaidė Paulius Murauskas, pelnęs 29 taškus, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 34 naudingumo balus. Dvigubą dublį užfiksavo ir Motiejus Krivas – 11 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balas.

Lietuva: Paulius Murauskas 29, Motiejus Krivas 11, Rokas Jocys 9, Kajus Kublickas 8, Matas Vokietaitis 7, Rytis Šakaitis 6.

Ispanija: Izanas Almansa 23, Rafaelis Villaras 15, Jordi Rodriguezas 14, Sergio De Larrea 11, Aday’us Mara 6.