Žiūrovų pasigedęs Pacevičius: „Penktadienį viskas prasidės iš naujo“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Nedas Pacevičius (BNS Foto nuotr.)

Pirmąjį Vilniaus derbį LKL pusfinalyje su Vilniaus „Wolves“ laimėjęs Nedas Pacevičius akcentavo, jog penktadienį serija prasidės tarsi iš naujo.

Trečiadienį pirmajame pusfinalio serijos susitikime Pacevičiaus vadovaujamas „Wolves“ klubas 96:85 patiesė Vilniaus „Rytą“ ir pusfinalio serijoje iki 3 pergalių pirmauja 1-0.

„Sveikinu žaidėjus. Tos pirmos rungtynės visada būna šiek tiek įtemptos. Tie, kurie geriau susitvarko su nervais, turi ir geresnius šansus laimėti. Šiandien ta komanda buvome mes, tačiau reikia suprasti, tai viso labo yra 1-0 ir penktadienį prasidės vėl viskas iš naujo.“ – kalbėjo „Wolves“ vyr. treneris.

– Šiandien Marcusas Fosteris nebuvo itin ryškus. Kas veikė prieš jį ir kiek esate patenkintas darbu?

– Aš galvoju, kad tokiose rungtynėse tam tikri taktiniai sprendimai gali padėti, bet visų pirmą privalo būti asmeninė gynyba, kontaktas, fiziškumas, ir aš manau, kad tiek „Rytas“ nori taip žaisti, tiek ir mes. Penktadienį galim laukti dar sunkesnių varžybų. Žinome, kad tokios rungtynės nėra gražios nei žiūrovams, nei teisėjams, bet laimėti įmanoma šioje serijoje, tik tokiu būdu.

– Kiek tokios rungtynės yra apie taktiką ir norą?

– Išskirčiau labiau noro faktorių. Namų šeimininkai turėjo savaitę ruoštis po serijos su Jonava, o mes turėjome vos keletą dienų, tai logiška, kad per kelias dienas taktiškai nieko per daug nepasiruoši.

– Ką norėtumėte labiausiai pataisyti per ateinančias 48 valandas?

– Nepaisant to, kad šiandieną kovėmės, kaip išprotėję, bet varžovai atsikovojo 20 kamuolių puolime. Manau, pagrindinis aspektas ir būtų atkovoti kamuoliai po savuoju krepšiu ir tam tikri dalykai, kuriuos pasilaikysiu sau.

– Kaip galite pakomentuoti tokią slogią Vaido Kariniausko atkarpą?

– Galiu pakomentuoti taip, kad iškritus Garrisonui Brooksui, mes turime 11 žaidėjų, pasiruošusių žaisti. Logiška, kad tokiose rungtynėse tu remiesi trumpesne rotacija ir turi būti visi pasiruošę, įskaitant ir Vaidą.

– Kaip sekasi Christian Mekowului ir Regimantui Miniotui pavaduoti Brooksą?

– Regimantui, tai nėra nauja pozicija. Praeituose klubuose, jis žaisdavo 5 pozicijoje ir manau, kad jie abu puikiai susitvarko su padidėjusiu krūviu.

– Grįžtant prie Fosterio, lyginant su reguliariu sezonu, prie jo stovėdavo Beručka, šiandien – Thurmanas. Kas lėmė šį pokytį?

– Kaip ir minėjau, mes žaidėme su jais 3 kartus šiame sezone ir normalu, kad komandos daro pokyčius tam tikrose situacijose. Šiandien šie pokyčiai veikė, tikimės, kad ir likusiose varžybose tai veiks.

– Tayloras susižeidė nukritęs ant Radzevičiaus, Thurmanas – už blauzdos. Kiek neramina jūs tokie epizodai?

– Po ypatingai paskutiniųjų rungtynių su Klaipėda, kiekvienas nukritimas kelia nerimą. Laikas tarp varžybų vis mažesnis, todėl atsistatyti po traumų darosi vis sunkiau. Manau, varžovų treneriams tokie epizodai irgi kelia įtampą.

– Kokių tribūnų tikitės namų varžybose?

– Tikiuosi pilnesnių tribūnų, bet mums svarbiausia būtų geros varžybos su gera emocija ir kova.

Rungtynių pabaigoje sakėt žaidėjams neorganizuoti paskutinės atakos. Ar galite, tai nurašyti ant emocijų, ar vis dėl to turėjo pastabų savo žaidėjams?

– Nesvarbu emocijos ar ne emocijos. Jei varžovų komanda tokioje situacijoje ginasi, tu privalai pulti. Nieko asmeniško, pagarbą jaučiame varžovams ir abejoju, ar verta tai sureikšminti.

– Ar mažesnis sirgalių skaičius varžybose, negu įprastai nenustebino jūsų?

– Nustebino, ir kaip jūsų kolega jau klausė, pasikartosiu, kad tikiuosi penktadienį tribūnų pilnesnių, bet atmosfera buvo gera.

– „Ryto“ komanda turi didesnį palaikymą. Kiek akcentuojate savo žaidėjams nesivelti į varžovų komandos sirgalių provokacijas?

– Parodykite bent vienerias rungtynes, kuriose neturėjome priešiškos atmosferos. Ar tai būtų varžybos su „Rytu“, ar su kita komanda. Mes tą žinome, jaučiame ir tikimės ateinančiose varžybose to dar daugiau.

– Kristupas Žeimaitis išskyrė, kad jis buvo svarbiausias stabdant Fosterį gynyboje. Ar pritariate jo nuomonei?

– Taip. Kristupas didžiąją dalį laiko ir praleido besiginant prieš jį. Visi čia kalba, kad Kristupas negali puolime žaisti, bet tai yra netiesa, ir aš jį tik raginu daugiau imtis iniciatyvos puolant.

– Vilkų klubas sąlyginai naujas, bet ar pritariate, kad patirties svarstyklės su priešininkais yra panašios?

– Yra tiesos. Bet kuriuo atveju, nėra lengva susiklijuoti taip greitai. „Rytas“ turi keletą žaidėjų rungtyniaujančių ne vieną sezoną kartu. Patirties turime, bet komandos žaidimas priklauso nuo to, kiek gerai mūsų komanda yra susižaidusi tarpusavyje.

– Raudonoje sirgalių minioje galima buvo pastebėti ir žaliai apsirengusių sirgalių. Ką galėtumėte pasakyti apie tai?

– Paskatinsiu mus dar labiau palaikyti. Mūsų sirgalių galbūt nėra daug, bet jaučiame šiltą jų palaikymą ir norime atiduoti jiems duoklę už tai.

– Treneri, 4 kėlinyje „Rytas“, vedamas Fosterio, spurtavo 9:0 . Nebuvo jausmo, kad scenarijus gali pasikartoti, kaip paskutinės tarpusavio varžybos, kai turėjote dviženklį pranašumą, bet varžovai jį panaikino?

– Fosterio visas 40 minučių neįmanoma laikyti uždaryto. Jis yra tikras komandos lyderis ir bet kuriuo rungtynių metu, privalai tikėtis iš žaidėjo ir komandos tokios reakcijos.

Pasidalinti