Žinoma bėgikę užstojo EŽTT: testosterono lygį mažinančių preparatų vartojimas – diskriminacinė priemonė

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Caster Semenya (Scanpix nuotr.)

Dviguba olimpinė čempionė Caster Semenya sulaukė Europos Žmogaus Teisių Teismo palaikymo.

Antradienį Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, jog Semenya ir kitos sportininkės, kurioms liepiama vartoti testosterono lygį mažinančius preparatus, yra diskriminuojamos.

Pietų Afrikos Respublikos atstovė, dukart olimpiadoje laimėjusi 800 m bėgimą, į EŽTT kreipėsi dar 2021 metų vasarį, kuomet pralaimėjo bylą Tarptautiniam sporto arbitražo teismui.

EŽTT daugumos balsavimo principu nustatė, jog Semenya skundas dėl Pasaulio lengvosios atletikos federacijos taisyklių buvo netinkamai įvertintas.

„Teismas nustatė, jog skundą pateikusiam asmeniniui nebuvo suteikta tinkama institucinė ir procedūrinė pagalba Šveicarijoje, kad jos skundai būtų tinkamai išegzaminuoti“, – paskelbė EŽTT.

Semenya dabar vėl galės apskųsti taisykles, kurios pristabdė jos karjerą. Semenya kenčia nuo hiperandrogenizmo, kuris lemia padidėjusį testosterono lygį kraujyje. Testosteronas yra raumeninę masę, jėgą ir ištvermę didinantis hormonas.

Pagal dabartines taisykles, aukštesnį nei leidžiama testosterono lygį turinčios moterys turi vartoti jo lygį mažinančius preparatus.

Visgi Pasaulio lengvosios atletikos federacija iškart po nuosprendžio paskelbimo pranešė, kad ir toliau laikysis savo taisyklių.

„Tebemanome, kad šios taisyklės yra būtinos, kad būtų išlaikyta sąžininga konkurencija moterų sporte, kaip nusprendė ir Tarptautinis sporto arbitražo teismas“, – paskelbta oficialiame pranešime.

Pasidalinti