Žingsnis link išlikimo: Gibraltaro vartus užgulę lietuviai namo vežasi minimalią persvarą

Edgaras Jankauskas. LFF.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė pergale pradėjo kovas dėl išlikimo UEFA Tautų lygos C divizione.

Lietuviai 1:0 palaužė Portugalijoje savo namų rungtynes žaidusią Gibraltaro rinktinę. Jau pirmo kėlinio viduryje rungtynių šeimininkai liko mažumoje, kai už paskutinės vilties pražangą raudoną kortelę išvydo Dayle’as Coleingas.

Lietuvos futbolininkai dominavo aikštėje – vartų konstrukciją drebino Gvidas Gineitis bei Fiodoras Černychas. Nuo antro kėlinio pradžios ant vejos pasirodęs Armandas Kučys 60-tą minutę pateisino Edgaro Jankausko pasitikėjimą. 21-erių „Kauno Žalgirio“ puolėjas po Vykinto Slivkos perdavimo galva nukreipė kamuolį į vartus. Tai – pirmas Kučio įvartis rinktinėje.

Sužaidus dar 11 minučių ne itin pavojingoje situacijoje aikštės krašte prasižengė Edvinas Girdvainis ir buvo nubaustas antra geltona kortele rungtynėse.

Išsilyginęs žaidėjų aikštėje skaičius nepadėjo Gibraltaro futbolininkams sukurti kažko pavojingesnio. Lietuviai kamuolį rungtynėse kontroliavo net 71 proc. laiko, o link varžovų vartų atliko net 24 smūgius.

Gibraltaro komanda FIFA reitinge užima 201 poziciją. Viso yra reitinguota 210 rinktinių. Lietuva – 138 vietoje.

Atsakomosios rungtynės Kaune įvyks antradienį, 19 val.