Žingsnis iki rekordinio čekio: Džokovičius Turine pateko į finalą

ATP nuotr.

Novakas Džokovičius Turine vykstančiame „Nitto ATP Finals“ turnyre iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų ir užsitikrino vietą finale.

Šeštadienį serbas po dviejų pratęsimų 7:6 (7:5), 7:6 (8:6) patiesė pirmą kartą į šį turnyrą patekusį amerikietį Taylorą Fritzą.

Pergalę iškovojęs Džokovičius į „Nitto ATP Finals“ turnyro finalą pateko aštuntą kartą ir susilygino su trečią vietą pagal šį rodiklį užimantį buvusį savo trenerį Borisą Beckerį.

Aštuntoji pasaulio raketė taip pat tapo antru vyriausiu tenisininku, žaisiančiu baigiamojo sezono turnyro finale.

Abiejuose setuose tenisininkai po kartą laimėjo vienas kito padavimus, tad kova persikėlė į pratęsimus. Pirmajame Fritzas pirmavo 5:4, tačiau tuomet Džokovičius laimėjo tris taškus iš eilės. Antrajame pratęsime serbas išsiveržė į priekį 6:5 ir savo padavimu galėjo uždaryti mačą, tačiau padarė klaidą smūgiuodamas iš kairės. Visgi tuomet aštuntoji pasaulio raketė laimėjo du taškus iš eilės ir žengė į finalą.

Fritzas po nesėkmingo pasirodymo „Paris Masters“ turnyre užpraeitą savaitę Turine žaisti neturėjo, tačiau jam kaip devintą vietą reitinge užimančiam žaidėjui atiteko kelialapis po Carloso Alcarazo traumos.

Finale Džokovičius susitiks su Caspero Ruudo ir Andrejaus Rublevo poros nugalėtoju. Jeigu triumfuos finale, aštuntoji pasaulio raketė iškovos kaip nepralaimėjęs čempionas iškovos tenise rekordinę sumą – 4 mln. 700 tūkst. dolerių.