Žingsnis iki futbolo grįžimo namo: Watkinso įvartis paskutinę minutę išvedė anglus į finalą

Anglijos futbolo rinktinei liko žingsnis iki pirmojo titulo didžiuosiuose futbolo turnyruose nuo 1966 metų.

Garetho Southgate’o auklėtiniai 2:1 palaužė Nyderlandų komandą ir žengė į Europos futbolo čempionato finalą.

Sekmadienį dėl teisės 4 metus vadintis geriausia Europos futbolo komanda anglai varžysis su Ispanijos futbolininkais.

Jau sužaidus vos 7 minutes Xavi Simonsas atėmė kamuolį iš Declano Rice’o ir itin galingu smūgiu nuginklavo Jordaną Pickfordą.

Nyderlandų futbolininkams savo persvara pasidžiaugti ilgai neteko. Sužaidus 16 minučių Harry Kane’as iš baudos aikštelės atliko smūgį virš vartų, tačiau jo koją po smūgio kliudė Denzelis Dumfriesas.

Rungtynių arbitras pradžioje baudinio nepaskyrė, tačiau gavo signalą iš VAR kambario ir savo pirminį sprendimą pakeitė. Pats Kane’as stojo mušti 11 metrų baudinio ir užtikrintu smūgiu į apatinį vartų kampą išlygino rungtynių rezultatą.

Kane’as tapo pirmuoju Anglijos futbolininku, pelniusiu 15 įvarčių didžiuosiuose futbolo turnyruose.

Pirmajame kėlinyje abi komandos po kartą sudrebino varžovų vartų konstrukciją, tačiau įvarčių pelnyti nebesugebėjo – 1:1.

Anglai iki pertraukos kamuolį kontroliavo 60 proc. žaidimo laiko, o link vartų atliko 7 smūgius, prieš Nyderlandų 4.

Antrajame kėlinyje žaidimas aprimo – abi komandos labiau galvojo apie savo vartų saugumą. Likus žaisti 10 minučių įvartį pelnė Bukayo Saka, tačiau nuošalėje atsidūrė perdavimą jam atlikęs Kyle’as Walkeris.

Kai jau atrodė, kad rungtynės kelsis į pratęsimą, savo žodį tarė neseniai aikštėje pasirodęs Ollie Watkinsas. Sužaidus 90 minučių puolėjas iš gana aštraus kampo pasiuntė kamuolį tolimą apatinį vartų kampą.

Anglai tapo pirmąja istorijoje komanda, Europos pirmenybėse žengusi į finalą, nors ir ketvirtfinalyje, ir pusfinalyje turėjo vytis savo varžovus.