Žingsnis iki finalo ketverto: Jasikevičiaus „Fenerbahče“ Stambule susitvarkė su DMo ir „Monaco“

Šarūnas Jasikevičius. „Fenerbahče“ facebook nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalinio ketverto.

Įspūdingai geltonai nusidažiusių tribūnų palaikoma „Fenerbahče“ 89:78 įveikė Donato Motiejūno „Monaco“ ekipą.

„Monaco“ rungtynėse neturėjo savo gynybos specialisto Johno Browno, kuris susižeidė antrose serijos rungtynėse.

Donatas Motiejūnas pelnė pirmus 4 komandos taškus, o atkaklų pirmą kėlinuką Monako krepšininkai laimėjo 21:19.

Antrajame ketvirtyje Jasikevičiaus auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir prieš ilgąją pertrauką susikūrė 7 taškų persvarą – 47:40. Stambulo komandos krepšininkai per pirmus 2 kėlinukus pataikė 6 tolimus metimus iš 12 (50 proc.), kai svečiai realizavo vos 3 iš 11 (27,3 proc.)

Motiejūnas ir antroje rungtynių pusėje pelnė pirmus 4 komandos taškus ir tapo pirmuoju krepšininku, surinkusiu dviženklį jų skaičių. Įpusėjus ketvirčiui po Alpha Diallo taškų svečiai savo atsilikimą sumažino iki 2 taškų.

Į tai Šaro auklėtiniai atsakė 7 taškais paeiliui ir atitrūko – 60:51. Toks skirtumas laikėsi iki pat ketvirčio pabaigos, kurį prasiveržimu ir taškais iš po krepšio užbaigė Marko Guduričius – 69:58.

Visus svečių bandymus priartėti tritaškiais gesino Nickas Calathesas ir Scottie Wilbekinas. Į lemiamą šturmą Monako krepšininkus užkūrė Jaronas Blossomgame’as, kurio 6 taškai ketvirčio pirmoje pusėje leido Sašos Obradovičiaus auklėtiniams priartėti iki 4 taškų – 75:71.

Šaras paėmė minutės pertraukėlę, po kurios „Fenerbahče“ surinko 5 taškus be atsako ir žaidimą stabdyti jau buvo priverstas Obradovičius.

Motiejūno komandai intrigos rungtynėse grąžinti nebesugebėjo ir Stambulo krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.

Motiejūnas ant parketo praleido 24 minutes ir surinko 10 taškų (3/4 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 11 naudingumo balų. Jo komandai Alpha Diallo pelnė 23 taškus ir sugriebė 7 atšokusius kamuolius. Mike’as Jamesas (1/6 trit.), Blossomgame’as ir Jordanas Lloydas pridėjo po 11 taškų.

Nugalėtojams Tarikas Biberovičius įmetė 14, Calathesas – 13 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Wilbekinas ir Guduričius – po 11, o Nigelis Hayesas-Davisas – 10 taškų.

Ketvirtos serijos rungtynės vėl Stamabule bus žaidžiamos penktadienį.