Žibėno asistentas: „Miesto meras yra geras „Ryto“ draugas“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Georgios Dedas (LKL nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ antrą kartą per 3 metus tapo Lietuvos krepšinio lygos nugalėtojais.

Buvęs krepšininkas Georgios Dedas yra nepakeičiamas Giedriaus Žibėno asistentas, kuris Lietuvos sostinėje dirba jau nuo 2020 metų.

Po triumfu pasibaigusio sezono Dedas EOK radijo laidoje „Basketball Immigrants“ kalbėjo apie didįjį Lietuvos derbį ir atskleidė, kas jį labiausiai stebina.

„Tai lietuviškasis „clasico“. Priešprieša yra tik aikštėje. Vyksta dideli mūšiai. Tiek Kaune, tiek pas mus arena būna sausakimša. Geras dalykas, kad arenose abiejų komandų sirgaliai būna ne tik organizuoti, bet ir išsibarstę po tribūnas. Priešprieša yra sveika. Gyvenu čia jau daug metų, tai išskiria Lietuvą iš likusios Europos. Neįsivaizduoju kitos šalies, kur fanai per derbius galėtų sėdėti šalia.

Sveika konkurencija ant parketo, jokių papildomų intrigų. Tai labai svarbu, nes treneriai, žaidėjai ir organizacijos gali sutaupyti nemažai energijos.“

Graikijos krepšinio specialisto teigimu, Lietuvoje yra puikios sąlygos tobulėti jauniems žaidėjams. Kaip pavyzdį Dedas minėjo lygos MVP tapusį Ąžuolą Tubelį.

„Lietuvoje daugelis komandų suteikia žaidimo laiko jauniems krepšininkams. Pavyzdžiui, 23-ejų jaunuolis, kuris žaidžia „Neptūne“, tapo lygos MVP. Jis yra mūsų žaidėjas – Ąžuolas Tubelis. Jis turi sutartį su mumis, bet dominą daugelį komandų. Dar negalvojome, kas bus kitais metais. Tai yra puikus pavyzdys, kad Lietuvoje jauni žaidėjai gauna progų pasireikšti. Lygoje žaidžiame po 33 mačus, dar yra taurės varžybos. Daugybė laiko jauniems žaidėjams tobulėti.“

Dedas pasidžiaugė planais šalia nacionalinio stadiono statyti ir krepšinio areną, kuri priklausytų „Rytui“ bei atskleidė, kad sostinės meras yra geras komandos draugas.

„Naujos arenos, kuri priklausys mums, statybos jau prasidėjo. Dabar mes žaidžiame ne savo arenoje. Turime nedidelę, 2 tūkstančius sirgalių talpinančią „Jeep“ areną, tad negalime ten žaist svarbiausių mačų. Miesto meras yra geras „Ryto “ draugas. Jis mums labai padeda.

Per pastaruosius kelis metus sukūrėme savo kultūrą. Komanda ir aistruoliai yra tarsi viena šeima.

Komandai puikiai sekasi Lietuvoje, kiek mažiau – Europoje. Anksčiau „Rytas“ buvo komanda, kuri keisdavo savininkus, trenerius, žaidėjus. Būdavo didelė betvarkė, bet dabar viskas pasikeitė. Komanda nori užsiauginti naują kartą gerbėjų. Mes laimėjome titulą šiemet ir prieš du metus. Vaikai mato, kad „Rytas“ yra aukščiausio lygio komanda.“

Pasidalinti