Žibėnas – apie Normanto pavyzdį, „Žalgirio“ manevrus ir užčiuoptą titulą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (BNS Foto nuotr.)

Kauno „Žalgirį“ prie sienos prirėmęs ir prie antro savo titulo su Vilniaus „Rytu“ priartėjęs Giedrius Žibėnas prabilo apie Margirio Normanto pavyzdį ir norą sunkų sezoną užbaigti titulu.

Penktadienį sostinės komanda dar kartą po pratęsimo „Žalgirį“ nugalėjo 104:94, serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė 2-0 ir atsidūrė per vieną laimėjimą nuo čempionų titulo.

Tai yra pirmas kartas nuo 2008-2009 m. sezono, kai „Žalgiris“ finalo serijoje atsilikinėja 0-2. Tą sezoną Lietuvos čempionu tapo būtent Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

„Žinojome, kad „Žalgiris“ bandys nuo pat rungtynių pradžios suduoti smūgį. Taip ir buvo. Jie bandė ant mūsų užgriūti, bet nors ir ne iš karto, tuos smūgius palaipsniui atlaikėme. Turėjome nuostabų fanų užnugarį. Jie dominavo visas rungtynes ir kai pirmavome, ir kai atsilikinėjome.

Taip pat turiu išskirti kapitono pavyzdį sunkiu komandai metu. Taip pat turiu išskirti vieną pagrindinių mūsų pergalės priežasčių – mūsų gynėjus, kurie prieš stiprią „Žalgirio“ gynybą padarė tik 9 klaidas. Manau, kad tai ir yra pagrindinės priežastys, lėmusios pergalę.“

– Užsiminėte apie Normantą, kuris žaidžia kęsdamas Achilo skausmus. Praskleiskite tą uždangą, su kuo jis šiose atkrintamosiose susiduria.

– Eina per savo miestą. Nežinau, kaip baigsis serija, bet tai, kokį toną jis šiandien uždavė… Nežinau, ar laimėsime, ar pralaimėsime, bet žinau, kad jo užkurta komandinė dvasia iki sezono pabaigos niekur nedings, kad ir kokia ta pabaiga būtų. Tai yra Margirio „Per negaliu“ Normanto įtaka.

– Didžiąją sezono dalį kalbėjome apie tai, kad „Ryto“ rungtynių pabaigos dažnai būdavo nesėkmingos. Kaip ši komanda subrendo tam, kad laimėtų du mačus po pratęsimų ir dar išlipdama iš 10 ir 12 taškų deficitų?

– Norime kažką šiemet laimėti. Šį sezoną neturėjome jokių skambių pergalių. Vyrai į vasarą nori išeiti su kažkuo. Toks ir būtų paaiškinimas. Nesame patenkinti šiuo sezonu, bet žinau, kad eisime per „negaliu“ ir žiūrėsime, kur tai nuves.

– Trinchieri po rungtynių dėstė ilgą monologą apie teisėjų darbą. Jūsų nuomone, ar jie kažkiek galėjo turėti įtakos rungtynėms?

– Mes liksime vienintelė komanda šiose atkrintamosiose, kuri nieko nesakys apie teisėjus. Laimime ar pralaimime.

– Trečio kėlinio spurto iniciatoriumi tapo Gytis Radzevičius. Ar įžvelgiate kažkokį jo pasikeitimą charakteryje per šiuos dvejus metus?

– Mus grąžino ir Radzevičiaus blokas, ir Gytis Masiulis, ir fanai. Bet šiemet turime labai gerą lietuvių ir užsieniečių lydinį. Einame labai vienoda linija, visi vienodai norime laimėti. Šiandien galbūt kažkam nebuvo sėkmingos rungtynės puolime, bet kiekvienas žaidėjas davė kažką kito, kas tokiuose finaluose viską ir lemia. Kas padarė stiprią baudą, kas grįžo į gynybą ir išrašė „stogą“, kas pataikė geresnį metimą, kas pažadino fanus, kas nustojo su teisėjais šnekėti. Prie pergalės prisidėjo visi.

– „Ryto“ rezervu išlieka Marcusas Fosteris. Kaip jį būtų galima išlaisvinti iš Dovydo Giedraičio gniaužtų?

– Pasikartosime, kad „Rytas“ nėra vien tik Marcuso komanda. Turime daugiau ginklų ir potencialo. Apibrendrinant, žinome, kas mūsų laukia pirmadienį. Laukia pragaras ir turime būti pasiruošę kautis vienas už kitą, stovėti vienas už kitą ir įrodinėti komandinę dvasią.

– Kokius pokyčius taikėte gynyboje prieš Luką Lekavičių?

– Visus pokyčius galime papasakoti savo žaidėjams, bet viešai to nedarysime. Pokyčių buvo, nes mums nepatiko ta laisvė, kurią pirmose rungtynėse turėjo Lukas. Jis yra žiauriai geras žaidėjas. Kad ir kokią gynybą taikytume, jis ras būdų užpulti. Labiausiai norime jį varginti ne tik gynyboje, bet ir puolime. Šiandien su juo brandžiau elgėmės ir ten.

– Ar nenustebino „Žalgirio“ sprendimas neišleisti Brady Maneko ir kiek dėl to keitėsi jūsų taktika?

– Manekas visoms komandoms yra taikinys, todėl žinoma, kad tai kažką šiek tiek keitė. Bet jau prieš tai sakiau, kad tokiose rungtynėse prieš tokio lygio komandą reikia būti pasiruošus pakeitimus daryti rungtynių metu. Tą su trenerių štabu šiandien pavyko padaryti. Maneko neišleidimas kažkiek nustebino. Manau, kad tai buvo labiau taktinis sprendimas, o ne kažkokia trauma. Turime būti pasiruošę ir kitokiem siurprizam bei į juos reaguoti laiku.

– „Žalgirio“ komandoje legionieriai šiandien žaidė labai mažai. Ar „Rytas“ šioje vietoje turi pranašumą dėl tinkamai pasirinktų legionierių?

– Tie legionieriai visi yra Eurolygos žaidėjai, tai apie ką mes kalbame? Nenoriu lįsti į „Žalgirio“ kiemą ir tai yra jų sprendimas.

– Per visą istoriją tik vienai komandai yra pavykę išsikapstyti iš 0-2 deficito ir laimėti titulą. Kas dabar svarbiausia „Ryto“ komandai?

– Reikia prisiminti, kad „Žalgiris“ reguliariajame sezone laimėjo visas trejas rungtynes. Kad jie gali išsikapstyti – faktas. Svarbiausia yra žinoti, kad serijų uždarymo rungtynėse nesame patys solidžiausi. Jonavoje trečiame kėlinyje turėjome -14, ketvirtose rungtynėse su „vilkais“ – -28. Arba į trečias rungtynes vėl eisime taip, arba baigsime kaip čempionai. Yra tik du variantai.

– Ar po sezono ir eilės nesėkmingų lemiamų rungtynių „Rytas“ subrendo tokiems mačams?

– Žinoma, kad kažkiek paaugome, žaidėjai irgi turbūt girdi nuomones ir įžvalgas, kad išsigąstame svarbių rungtynių. Žinote, į tas svarbias rungtynes ateini žaisti prieš labai stiprias komandos, kurios irgi ruošiasi. Esmė tame, jog nepamenu, kad mus kažkas tose lemiamose rungtynėse daužytų į vienus vartus. Vyksta atvira kova ir kažkas turi pralaimėti. Taip sutapo, kad šiemet tas kelias lemiamas rungtynes pralaimėjome, bet jose buvo kova.

– Beveik visi dabartinės komandos nariai žaidė ir pernai finale. Kiek nuoskaudų „Rytas“ yra atsinešęs iš praėjusių metų finalo?

– Tai buvo pirmas sakinys, kurį pasakėme žaidėjams po paskutinio mačo su „Wolves“. Priminėme kai kuriems žaidėjams jų interviu, garsiai skaitėme ir Justino mintis, kodėl jis vasarą grįžo čia, skaitėme ir Marcuso interviu, kodėl jis čia grįžo iš Kinijos. Jie jaučia tą kartėlį, net nešnekant apie lietuvių branduolį. Labai viliuosi, kad iš tos karčios patirties ir tragiškos pusantros minutės atkarpos kažką atsinešime į sekančias rungtynes.

Pasidalinti