Žiaurių skanduočių sulaukusi Serbija grasina trauktis iš Europos čempionato

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Įsibėgėjęs Europos futbolo čempionatas kaitina aistras ne tik aikštėse. Serbijos futbolo federacija pateikė UEFA ultimatumą su grasinimu pasitraukti iš pirmenybių.

Serbų pasipiktinimą sukėlė vakar dienos rungtynėse tarp Albanijos ir Kroatijos rinktinių skambėjusios susivienijusių sirgalių skanduotės. Abiejų komandų aistruolius vienija neapykanta serbams. Jie tai išreiškė rungtynių metu skanduodami „Ubij Srbina“ (užmušk serbą) bei „Srbe na vrebe“ (serbą ant gluosnio).

Serbijos futbolo federacijos generalinis sekretorius Jovanas Šurbatovičius kreipėsi į UEFA su prašymu reaguoti ir skirti baudas Albanijos bei Kroatijos futbolo federacijoms.

„Tai yra skandalinga. Serbijos futbolo federacija reikalauja skirti pačias griežčiausias sankcijas arba mes nebetęsime dalyvavimo čempionate. Tai yra skandalinga ir daugiau negali pasikartoti.

Reikalaujame skirti pačias griežčiausias baudas. Tokiems dalykams neturi būti vietos futbole. Aš tikiu, kad bausmės bus griežtos.“

Politinės žinutės pirmenybių metu yra draudžiamos ir už jas yra baudžiama. Tuo galėjo įsitikinti albanų žurnalistas Arlindas Sadiku, kuris per Serbijos ir Anglijos komandų rungtynes Balkanų šalies aistruoliams parodė dvigalvio erelio gestą, kuris Albanijos simbolis.

„Mes esame dėkingi UEFA, kad buvo sureaguotą į mūsų pranešimą dėl taip vadinamo žurnalisto elgesio. Jo akreditacija buvo panaikinta, o dabar bausmių turi sulaukti Albanijos ir Kroatijos sirgaliai“, – serbų futbolo federacijos poziciją išsakė Šurbatovičius.

Šiandien, 16 valandą, Serbijos futbolininkai žais savo antrąsias rungtynes pirmenybėse. Jų varžovais bus Slovėnijos komanda, kuri pirmajame mače sužaidė 1:1 su danais. Serbai anglams nusileido 0:1 ir daugiau nebeturi prabangos pralaimėti.

Pasidalinti