Žemaičio už savo poelgį atsiprašęs Žibėnas: „Norisi labiau kontroliuoti tas emocijas“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (BNS Foto nuotr.)

Su Vilniaus „Rytu“ LKL pusfinalio seriją įspūdingu būdu išlyginęs Giedrius Žibėnas atsiprašė už savo veiksmus prieš Kristupą Žemaitį ir savo komandą ragino neatsipalaiduoti.

Penktadienį antrosiose serijos rungtynėse LKL vicečempionai Vilniaus „Wolves“ ekipai įteikė didžiausią pralaimėjimą jos istorijoje – 113:75.

Po fantastiškos pergalės rezultatas serijoje iki trijų pergalių tapo lygus – 1-1.

„Žaidėme paprastai puolime ir agresyviai gynyboje. Atkrintamosiose reikia kažko ekstra ir tai šiandien parodėme. Bet reikia pabrėžti, kad nieko nelaimėjome, tik vienerias rungtynes. Sekančios bus jau nauja istorija. Šiandien buvo reakcija po pirmo pralaimėjimo, tačiau geros komandos yra tos, kurios tinkamai reaguoja ir po pergalių. Turime labai teisingai pasiruošti pirmadieniui. Viskas prasideda iš naujo.“

Pats Žibėnas atsidūrė ir po antro kėlinio pabaigos kilusio masinio konflikto epicentre, o jo metu į nugarą stumtelėjo „Wolves“ gynėją Žemaitį. Spaudos konferencijoje „Ryto“ strategas atsiprašė varžovų atstovo.

„Labai norėjosi kontroliuoti emocijas, ko nepavyko pirmame mače. Įsivėlėmė į konfliktinę situaciją. Visada norisi to išvengti. Taip, konflikte sudalyvavau ir pats, kažkiek pastūmiau Kristupą Žemaitį. Neturėjau progos jo atsiprašyti po rungtynių. Gerbiu visus varžovus ir kiekvieną žaidėją, juolab kad su Krisu susiduriame rinktinėje. Naudodamasis proga atsiprašau Kristupo.

O visa kita yra emocijos ir jų toliau bus ne viena ir ne dvi. Nesame kažkokie pilkaveidžiai, visi nori laimėti – tiek varžovai, tiek mes. Tos emocijos tik puošia krepšinį“, – kalbėjo Žibėnas.

– Kur komanda labiausiai pasistūmėjo į priekį, lyginant su pirmosiomis rungtynėmis?

– Kovoje dėl „50-50“ kamuolių. Tokiuose mačuose jie turi labai didelę reikšmę. Turėjome du pokyčius gynyboje, mažą pakeitimą puolime. Žaidėjai į juos sureagavo ir šiandien žaidė kartu. Nebuvo herojų ten, kur jų neturi būti, ir to pasekoje laimėjome.

– Kokios reakcijos iš komandos tikitės po tokios pergalės?

– Svarbiausia būti tiek susitelkus, kiek po pralaimėjimų. Po pralaimėjimo būna papildomo pasiruošimo, papildomų namų darbų. Noriu, kad kažko pridėtume ir dabar. Tiek iš žaidėjų, tiek iš trenerių štabo pusės. Nesvarbu ar rungtynes laimi 2 taškais, ar daugiau. Dabar turi būti labai tinkamas pasiruošimas, turime nuspėti, ką varžovai gali pakeisti. Ir turime būti tam pasiruošę.

– Abiejuose mačuose emocinis fonas tarp žaidėjų yra gana aršus, jūsų komandoje į kalbas daug veliasi Justinas Gorhamas ir Marcusas Fosteris. Ar tą reikėtų tęsti, ar komandos kažkiek turėtų nusiraminti?

– Manau, kad trenerių darbas yra padėti tų emocijų išvengti, padėti žaidėjams jas geriau kontroliuoti, kad tos emocijos būtų teigiamos tiek aikštelėje, tiek ant suolo. Pirmosiose rungtynėse ant suolo pas mus buvo labai liūdna. Mums, treneriams, svarbiausia, kad žaidėjai orientuotųsi į rungtynių planą.

Kai prasideda tos nereikalingos emocijos… Buvau labai nusivylęs per ilgąją pertrauką, kad tas konfliktas įvyko, nes tai gali suveikti kaip akstinas sugrįžti į rungtynes. Paprasčiausiai nesinori tiek daug tų emocijų, bet jas sukontroliuoti nėra taip paprasta, kai kiekvienas iš 24 žaidėjų nori laimėti.

– Didžiąją dalį rungtynių „Ryto“ pataikymas buvo apie 70 proc. Kaip galima paaiškinti tokį pataikymą?

– Galima paaiškinti pirmomis rungtynėmis. Nebūsime ta komanda, kuri viską pastoviai prames. Būna, kad įmeti, būna, kad prameti. Prieš šį mačą kalbėjome, kad viskas nebus apie tai, ar įmesime, ar pramesime. Tiesiog privalėjome daryti ekstra dalykus, kurių reikalauja atkrintamosios.

– Kokių korekcijų tikitės iš „vilkų“ ir ką akcentuosite savo komandai prieš lemiamą mačą?

– Noriu akcentuoti tai, kad toliau žaistume savo žaidimą. Varžovai sužaidė tikrai prastas rungtynes, tai nebuvo jų krepšinis. Žinome, kad bus jų reakcija, kažkokie taktiniai pokyčiai. Tą turime numatyti.

– Nebuvo to deja vu jausmo iš po rungtynių su „Lietkabeliu“, kai per du kėlinius irgi sumetėte 70 taškų, bet po to varžovai grįžo?

– Šiuolaikinis krepšinis toks jau yra, kad net ir pirmaudamas 20 taškų po dviejų kėlinių negali jaustis saugus. Mes žaidžiame atvirą krepšinį ir rengiame daugiau tų atakų, tad tai žinome gerai. Reikia tas rungtynes tęsti toliau, nes kiekvienas epizodas yra pernešamas į kitas rungtynes.

– Ar gali „Rytas“ šioje serijoje laimėti ne primesdamas 113 taškų, o gera gynyba?

– Atsakysiu skaičiais: šį sezoną mes esame antra geriausiai besiginanti LKL komanda. Tad manau, kad galime. Kaip minėjau, atkrintamosios reikalauja kažko papildomo. Jeigu to nedarysi, kažkur pasijausi pernelyg patogiai, toks varžovas kaip „Wolves“ labai greitai nubaus.

– Jau žinome vieną Eurolygos finalo dalyvį: „Panathinaikos“ nugalėjo Šaro „Fenerbahče“ ir tapo pirma jo dalyve. Kokio dabar norėtumėte finalo?

– Norėtųsi graikiško derbio. Ten tų emocijų būtų ne ką mažiau, nei šiandien buvo čia.

Pasidalinti