Žalias fortūnos šypsnis: „Žalgiris“ išvargo pergalę prieš „Bayern“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Keenanas Evansas (BC Zalgiris Kaunas twitter nuotr.)

Kauno „Žalgiris“, Eurolygoje pralaimėjęs 4 pastaruosius susitikimus, namuose Po Keenano Evanso metimo palaužė Miuncheno „Bayern“ rezultatu 74:73.

Varžovams pirmaujant sudėtingą metimą pataikė Evansas ir išvedė „Žalgirį“ į priekį. Po to sekusi varžovų ataka buvo netiksli.

Prieš susitikimą abi komandos Eurolygoje buvo iškovojusios po 3 pergales per 8 žaistas rungtynes.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė Miuncheno komandos aukštaūgis Serge’as Ibaka. Jis viso pelnė 20 taškų (7/15 dvit., 2/2 trit.)

Rungtynes ne starto penkete pradėjo Edgaras Ulanovas. Komandos kapitonas nuo pradžių pradėjo pirmus 8 šio sezono susitikimus ir visas 37 praėjusio sezono dvikovas.

1 ketvirtyje „Žalgiris“ pataikė 5 tritaškius – 2 tolimus metimus smeigė Keenanas Evansas, o Rolands Šmits pataikė net 3 ir viso surinko 1 taškų. „Bayern“ puolime tempė Serge’as Ibaka, surinkęs 8 taškus.

Po Evanso dvitaškio 2 kėlinuko pradžioje „Žalgirio“ pranašumas tapo dviženklis – 31:21. Tačiau kauniečių metimai nustojo kristi ir Ivanas Kharchenkovas 18 rungtynių minutę persvėrė rezultatą „Bayern“ naudai – 37:39.

2 kėlinuką „Žalgiris“ pralaimėjo 16:25 ir į rungtynių pertrauką išėjo atsilikdami 2 taškais – 41:43. Šmitas per 2 kėlinukus įmetė 4 tritaškius ir pakartojo savo karjeros Eurolygoje rekordą.

„Bayern“ 3 ketvirčio viduryje buvo grėsmingai atitrūkę 9 taškais, tačiau žalgiriečių spurtas baigėsi 5 paeiliui Tomo Dimšos taškais ir rezultatas tapo lygus – 57:57. O Ulanovo tritaškis su kėlinuko pabaigos sirena išvedė „Žalgirį“ į priekį – 62:61.

Po Šmito dvitaškio likus žaisti 5 minutes šeimininkai išsiveržė į priekį – 72:70. Tada daugiau nei 4 minutes abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų, kol Ibaka tritaškiu išvedė „Bayern“ į priekį.

Lemiamoje atakoje Evansas pataikė sunkų dvitaškį likus žaisti 9 sekundes. Iniciatyvos ėmėsi labai geras rungtynes žaidęs Leandro Bolmaro, tačiau jo metimas iš vidutinio nuotolio buvo netikslus.

„Žalgiris“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 32:39, tačiau vėl iš toli atakavo elitiniu 43.3 proc. tikslumu.

Šmits nugalėtojams surinko 16 taškų (2/3 dvit., 4/7 trit.) ir atkovojo 4 kamuolius. Dimša pelnė 14 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit.). Evansas ir rekordines sezono minutes (20 min. 6 sek.) žaidęs Lukas Lekavičius pridėjo po 11 taškų.

Laurynas Birutis įmetė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Ulanovo sąskaitoje 8 taškai (2/2 trit.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdaimai ir 16 naudingumo balų.

„Bayern“ komandoje po Ibakos rezultatyviausiai žaidė Bolmaro – 12 taškų (5/8 dvit.), 6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos ir 18 naudingumo balų.

Nickas Weileris-Babbas pelnė 11 taškų (2/5 trit.), nusiėmė 7 kamuolius, 5 kartus asistavo komandos draugams ir surinko 20 naudingumo balų. Devinas Bookeris pridėjo 8 taškus ir 6 atkovotus kamuolius.

4 pergalę per 9 rungtynes iškovoję kauniečiai kitą savaitę Pirėjuje susikaus su vietos „Olympiakos“. „Bayern“ išvykoje susitiks su ASVEL.