„Žalgiris“ – nokdaune: dar vieną pratęsimą laimėjusį „Rytą“ nuo titulo skiria pergalė

Patricijos Adamovič/BNS nuotr.

Ir antrose „Betsafe-LKL“ finalo rungtynėse prireikė pratęsimo. Jame triumfavę Margirio Normanto vedami Vilniaus „Ryto“ krepšininkai finalo serijoje pirmauja jau 2-0.

Antrajame finalo mače nugalėtojui išaiškinti taip pat neužteko keturių kėlinukų. Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi 87:87, o pratęsime savo jėgą vėl įrodė Giedriaus Žibėno auklėtiniai – 104:94.

Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Kaune.

Žalgiriečiai užtikrintai pradėjo susitikimą ir vedami Lauryno Biručio jau įpusėjus pirmajam kėlinukui susikūrė dviženklį pranašumą – 17:7. Pirmą ketvirtį savo firminiu metimu kaire ranka uždarė Lukas Lekavičius – 30:19.

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Po Margirio Normanto metimo, įpusėjus kėlinukui, skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 34:36.

Justinas Gorhamas buvo sumažinęs atsilikimą iki minimalaus, tačiau iškart tritaškiu atsakė Lekavičius. Kėlinuko pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę žalgiriečiai į ilgąją pertrauką išėjo su 6 taškų persvara – 50:44.

„Žalgiris“ pirmoje mačo dalyje kovą dėl kamuolių laimėjo 20:15, tačiau prarado 9 kamuolius prieš varžovų 4.

Po pertraukos Marcusas Fosteris kelias atakas iš eilės baigė netiksliais metimais ir žalgiriečiai vėl atitrūko – 46:57. Normanto vedami vilniečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir sumažinti atsilikimą iki 4 taškų – 61:65.

Netrukus tritaškį smeigė iki tol vos vieną metimą iš aštuonių pataikęs Fosteris ir Trinchieri paprašė minutės pertraukėlės. Kauniečių metimai toliau skriejo pro šalį ir gausiai sirgalių palaikomi „Ryto“ krepšininkai išsiveržė į priekį. Prieš lemiamą rungtynių ketvirtį jų persvara pasiekė 4 taškus – 71:67.

Ketvirtajame kėlinyje vėl mačo kontrolę perėmė Andrea Trinchieri auklėtiniai. Įpusėjus ketvirčiu Lekavičius išlygino rezultatą, o netrukus Rolandas Šmitas tritaškiu išvedė svečius į priekį.

Iki paskutinės minutės 1-3 taškais priekyje laikėsi žalgiriečiai, o jai prasidėjus rezultatas buvo lygus – 87:87. Toks rezultatas išsilaikė iki paskutinės žalgiriečių atakos. Kamuolį į savo rankas paėmęs Ulanovas nepataikė metimo iš arti ir antrasis mačas taip pat nusikėlė į pratęsimą.

Lekavičiaus ir Ulanovo metimai skriejo pro šalį, o po RJ Cole’o metimo Žibėno auklėtinių pranašumas pasiekė 5 taškus ir Trinchieri paprašė minutės pertraukėlės. „Rytas“ užtikrintai sužaidė iki paskutinių sekundžių ir atsidūrė per vieną laimėjimą nuo triumfo turnyre.

Sostinės komandą į pergalę vedė Normantas, per nepilnas 20 minučių ant parketo surinkęs 26 taškus (7/8 dvit.) ir smarkiai apsunkinęs gyvenimą Lekavičiui. 18 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Echodas. Cole’as surinko 16 taškų ir pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus. Fosteris įmetė 12 taškų (4/9 dvit., 1/4 trit.).

„Žalgiriui“ Birutis suvertė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus. Jam geriausiai talkino Ulanovas, įmetęs 18 taškų (10/13 baud.) ir atkovojęs 6 kamuolius. Lekavičius pridėjo 17, Rolandas Šmitas – 8 taškus. Brady Manekas buvo registruotas rungtynėms, bet nuo atsarginių suolelio nepakilo.