„Žalgiris“ nepasiduoda: uždominuota „Baskonia“ ir išsaugotos įkrintamųjų viltys

Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ kabinasi už šiaudo Eurolygoje. Puikią dvigubą savaitę žalgiriečiai užbaigė solidžia pergale 94:76 prieš Votorijos „Baskonia“ su Tadu Sedekerskiu.

Pirmo kėlinuko antroje pusėje spurtavę Lietuvos krepšininkai greitai susikūrė solidžią persvarą ir ją išsaugojo iki mačo pabaigos.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė Kevarriusas Hayesas. Antradienį naudingiausias savo rungtynes sužaidęs amerikietis, šį kartą driokstelėjo puolime ir pelnė 17 taškų.

Šeimininkai po varžovų krepšiu atkovojo net 15 kamuolių, ko pasekoje surinko 21 tašką.

Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje pasiekė 13-tą pergalę Eurolygoje ir toliau nepraranda šansų patekti į turnyro įkrintamąsias.

Rungtynes sėkmingiau pradėję baskai įpusėjus pirmam ketvirčiui pirmavo 15:9. Įkvėpti ant parketo pasirodžiusių Sumnerio ir Hayeso žalgiriečiai spurtavo 14:2 ir privertė Duško Ivanovičių prašyti minutės pertraukėlės – 23:17. Per pirmą kėlinuką „Baskonia“ antrą kartą sezone nepataikė nei vieno tritaškio.

„Žalgiris“ nemažino tempo ir po Ulanovo taškų jų persvara pasiekė jau 12 taškų – 34:22. Hayesas ant parketo praleido 10 minučių iš eilės ir per jas spėjo surinkti 12 taškų (6/6 dvit.), 4 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.

Antrą kėlinuką dvitaškiu uždarė Codi Milleris McIntyre’as, tačiau jo metimas tik sumažino svečių atsilikimą iki 14 taškų – 48:34. Baskonijos krepšininkai iš toli nepataikė ir antrajame kėlinuke, o viso iki pertraukos prametė visus 8 mestus tritaškius.

Ispanų komandos dovanos „Žalgiriui“ baigėsi po pertraukos. Po tritaškį paeiliui smeigė Markusas Howardas ir Vanja Marinkovičius ir skirtumas sumažėjo iki 9 taškų. Dovydas Giedraitis suklydo, o Marinkovičius dar kartą pataikė iš toli ir privertė Andrea Trinchieri stabdyti žaidimą – 52:46.

Enasas smeigė iš toli, taškus su pražanga pridėjo Ulanovas ir „Žalgiris“ susigrąžino apčiuopiamą pranašumą – 58:46. Puikų ketvirtį sužaidė Arnas Butkevičius, kuris pataikė 2 tritaškius, o viso surinko 8 taškus. Kėlinuką uždarė Chima Moneke, įspūdingai sugrūdęs ore pagautą kamuolį į krepšį ir išlygino ketvirčio rezultatą. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai ir toliau pirmavo 14-os taškų skirtumu – 71:57.

Howardo pastangomis svečiai buvo priartėję iki 10 taškų, tačiau žalgiriečiai spurtavo 9:0 ir uždarė rungtynių nugalėtojo klausimą.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose, kaip įprasta, žaidė Keenanas Evansas. Jis sumetė 20 taškų ir pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus. Hayesas įmetė 17 taškų ir pridėjo 7 atkovotus kamuolius. Ulanovas įmetė 11 taškų ir taip pat sugriebė 7 kamuolius, iš kurių 5 – puolime. Butkevičius įmetė 10 (5 atk. kam.), Laurynas Birutis – 8 (6 atk. kam.), Brady Manekas – 7 taškus.

Tadas Sedekerskis ant parketo praleido 18 minučių ir pelnė 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

Svečiams Milleris McIntyre’as pelnė 16 taškų, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus, bet prarado 6 kamuolius. Howardas įmetė 14, Moneke ir Marinkovičius – po 12, o Matthew Costello – 11 taškų.