„Žalgiris“ Eurolygos sezoną uždarė garbingu pralaimėjimu čempionams

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Žalgiris - Real (Euroleague.net nuotr.)

Andrea Trinchieri vadovaujama Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu.

Ketvirtadienio vakarą paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse Lietuvos čempionai 58:62 krito prieš Eurolygos nugalėtoją Madrido „Real“ klubą.

Eurolygoje žalgiriečiai finišavo su 14 pergalių ir 20 pralaimėjimų ir užims 14-15 vietas.

Kaip ir praeitą savaitę įkrintamųjų šansus Monake laidojusiam „Žalgiriui“, Madrido „Real“ ši dvikova reiškė mažai ką. Jau prieš tai Ispanijos sostinės ekipa buvo užsitikrinusi pirmą vietą turnyrinėje lentelėje.

Šioje dvikovoje „Žalgiris“ vertėsi be traumuotų Tomo Dimšos ir Arno Butkevičiaus, „Real“ nepadėjo Facundo Campazzo, Sergio Rodriguezas ir Rudy Fernandezas.

Paskutinėje sezono dvikovoje rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė Brady Manekas ir Keenanas Evansas, surinkę po 14 taškų. Dovydas Giedraitis pridėjo 10, Edmondas Sumneris – 8, Laurynas Birutis – 6, o Kevarrius Hayesas – 5 taškus.

Nugalėtojams Dzananas Musa pelnė 17, Mario Hezonja – 16, Wateris Tavaresas – 8, o Gabrielis Deckas ir Vincentas Poirier – po 6 taškus.

Žalgiriečiai kovą po krepšiai pralaimėjo 30:44, o iš toli atakavo vos 28,6 proc. taiklumu (10 iš 35). „Žalgiris“privertė varžovus suklysti net 16 kartų, o tuo pasinaudoję surinko 28 taškus.

Nors „Real“ krepšininkai dar gerokai prieš tai buvo užsitikrinę pirmąją vietą ir nuo pirmųjų sekundžių į starto penketą metė ne patį stipriausią savo penketą, per pirmas 5 minutes karališkasis klubas praleido tik 4 taškus, kuriuos sumetė sutartį šią savaitę pratęsęs Laurynas Birutis.

Rezultatui esant 4:8, „Žalgiris“ spurtavo 5:0 ir po Kevarriuso Hayeso galingo dėjimo pirmavo 9:8. Visgi paskutinę trijų minučių atkarpą Chuso Mateo auklėtiniai užbaigė 8:0.

Andrea Trinchieri atsisveikinimo su Eurolyga rungtynėse jau pirmajame kėlinyje į kovą metėj jaunąjį Dovydą Butką, o šis iškart pasižymėjo dviem atkovotais kamuoliais – po vieną puolime ir gynyboje.

Nesėkmingai į aikštę įžengė Edmondas Sumneris, vieną po kitos padaręs tris klaidas.

Antrajame kėlinyje taškų sausrą baudų metimais nutraukė Keenanas Evansas, tačiau „Real“ pranašumas jau buvo dviženklis – 21:11. Biručio ir Evanso duetas jį aptirpdė iki 6, tačiau tuomet 2 ppuolime atkovotais kamuoliais, 4 taškais ir galingu dėjimu per Birutį sužibėjo Vincentas Poirier.

Prancūzijos bokštas toliau karaliavo po krepšiais, tačiau „Real“ puolimas prislopo. Ispanijos sostinės komanda per 4 minutes surinko tik atitinkamą kiekį taškų, o „Žalgiris“ Dovydo Giedraičio, Rolando Šmito ir Keenano Evanso dėka deficitą sumažino iki 4 taškų – 25:29. Progų buvo priartėti dar arčiau, tačiau žalgiriečiams nesukrito metimai, o „Real“ ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudamas 6 taškais – 25:31.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgirio“ komandoje žibėjo du tritaškius pataikęs ir 8 taškus surinkęs Giedraitis. „Real“ komandoje su identiškais rodikliais lyderiavo Džananas Musa.

Antrąją mačo dalį žalgiriečiai pradėjo keliais sėkmingais epizodais gynyboje, o penktuoju bandymu tritaškį galiausiai įsmeigęs Evansas „Žalgirį“ priartino per vieną metimą – 28:31. Visgi „Real“ netruko atstatyti pranašumo iki 7 taškų (30:37) ir jo įsikabinęs laikėsi iki ketvirčio finišo, kuomet sėkmingas Sumnerio antrasis pasirodymas aikštėje, Luko Lekavičiaus prasiveržimas ir Biručio dėjimas „Žalgirio“ deficitą mažino iki 2 taškų (42:44).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Brady Maneko tritaškio „Žalgiris“ antrąkart rungtynėse įgijo pranašumą (45:44), tačiau Mario Hezonja atsakė spurtu 5:0. Rezultatui esant 47:52 Manekas pataikė du tolimus metimus paeiliui ir vėl grąžino „Žalgirį“ į priekį, bet Hezonja pelnė 10 savo taškus kėlinyje, o Carlosas Alocenas pataikė pirmą tritaškį ketvirtuoju bandymu.

Evanso ir Maneko tritaškiai mačui artėjant prie pabaigos vėl lygino rezultatą. Tą patį sensacingai padarė ir antrą tritaškį šiame sezone pataikęs Hayesas, jį smeigęs likus 8 sek. iki mačo pabaigos. Visgi paskutinėje atakoje Deckas pataikė dvitaškį.