Praėjusio sezono pabaigoje prie Kauno „Žalgirio“ administracijos prisijungęs skautas Erikas Kirvelaitis jau spėjo apšilti kojas „Žalgirio“ organizacijoje ir įsivažiuoti į darbus.
Kaunietis apie savo patirtį klube bei kelią iki „Žalgirio“ administracijos mintimis dalijosi „Žalgiris Insider“ tinklalaidėje, kurią gali pamatyti visi MVP plano prenumeratoriai.
„Nuo pirmos dienos „Žalgirio“ administracijoje jaučiuosi gerai, kolegos mane puikiai priėmė. Jau ir anksčiau yra tekę būti „Žalgiryje“ ir iš krepšinio pasaulio pažinojau dalį savo dabartinių kolegų. Visą karjerą, kai pradėjau dirbti krepšinyje, buvau tarp jauniausiųjų savo srityje. Per tiek metų jau esu įpratęs prie to. Įsilieti pavyko puikiai. Mane šiltai priėmė tiek komanda, tiek administracijos darbuotojai. Labai laukiau šio sezono“, – tvirtino 26 metų Kirvelaitis.
Kirvelaitis Lietuvos ir užsienio krepšinio pasaulyje išgarsėjo 2017 m. pabaigoje, kai inicijavo garsiosios Ballų šeimos atvykimą į Lietuvą bei dabartinio NBA žaidėjo LaMelo Ballo bei jo brolio LiAngelo prisijungimą prie Prienų klubo.
Sugeneruotas didžiulis dėmesys padėjo pačiam Kirvelaičiui vėliau atverti ir duris į kitas organizacijas bei susipažinti su krepšinio pasaulio titanais.
„Prieš porą vasarų teko susipažinti su Darrylu Morrey. Jis yra buvęs Hiustono „Rockets“ generalinis vadybininkas, o dabar dirba Filadelfijos „76ers” klube. Man labai patiko, kaip jis pakeitė „Rockets“ sudėtį ir pamatė, kad Jamesas Hardenas gali būti ne šeštas žaidėjas, o komandos lyderis. Teko susipažinti ir su Adamu Silveriu prieš keletą metų Paryžiuje. Turėjome valandos trukmės pokalbį. Buvo įdomu sužinoti, kokį požiūrį turi NBA į ateities perspektyvas. Kaip jie mąsto, kaip gali plėstis krepšinis“, – aiškino Kirvelaitis.
Po Ballų etapo Prienuose Kirvelaitis pamažu įsivažiavo į klubo skauto vaidmenį, kurį derino su atsakomybėmis komunikacijos ir marketingo srityje. Gerą kauniečio akį patvirtina ir į klubą pakviesti ir Lietuvoje pritapę legionieriai – Marquisas Wrightas ar Emmanuelis Lecomte‘as.
„Man specialiai to nereikėdavo daryti, bet savo iniciatyva stebėdavau žemesnėse lygose žaidžiančius žaidėjus. Iš Prienų laikotarpio, pamenu, kai į klubą atvyko Marquisas Wrightas, tuo pat metu antroje Prancūzijos lygoje rungtyniavo Chima Moneke. Jis galėjo būti Prienų klubo žaidėjas. Buvau kalbėjęs su jo agentu, bet tada jis persikėlė į aukščiausią Prancūzijos lygą.
Ballų laikotarpio metu ieškojome papildymo, nes žinojome, kad broliai Ballai vieni nebus komandos lyderiai. Tuo metu domėjomės Lenkijoje žaidžiusiu Kevinu Punteriu. Buvo kalbos su juo, jis nebenorėjo žaisti Lenkijoje po pasibaigusio Čempionų lygos sezono. Mūsų didžiausias pliusas buvo sugeneruojamas dėmesys, bet, galų gale, pasirašyti sutarties su juo nesigavo“, – tvirtino „Žalgiris Insider“ kalbintas pašnekovas.
Nuo praėjusių metų prisijungęs prie „Žalgirio“ organizacijos, Kirvelaitis nesustoja dairytis į kitų komandų žaidėjus ir nuolat atnaujina potencialių žaidėjų sąrašą.
„Darbas niekada nesustoja. Ne veltui sakoma, kad kai baigiasi sezonas, prasideda naujas. Kai tik pabaigėme komplektaciją, pradėjome treniruočių stovyklą, turėjau pora laisvų savaičių, bet po to jau susidariau sąrašą, kurie žaidėjai, kur žais Europoje, kurie debiutuos Europoje, kurie turi NBA ar „G lygos“ patirties, žaidėjai, kurie liko iš ankstesnių sąrašų. Tas sąrašas yra nuolat atnaujinamas. Nesinori žiūrėti į tą sąrašą tokiu atveju kaip traumų, bet iš kitos pusės esame visada pasiruošę“, – aiškino Kirvelaitis.