„Žalgirio“ neišgelbėjęs Ulanovas: „Kentėsime iki sezono pabaigos“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Edgaras Ulanovas (BNS Foto nuotr.)

Eurolygos liūtams 29-ajame ture ūsus tampęs Kauno „Žalgiris“ pratęsti pergalių serijos nesugebėjo. Po neišnaudotos progos įsirašyti pergalę apmaudo neslėpė ekipos kapitonas Edgaras Ulanovas.

Ketvirtadienį vykusioje Eurolygos dvikovoje „Žalgiris“ po itin atkaklios kovos namuose 72:74 nusileido Pirėjo „Olympiacos“ ekipai.

Dar likus mažiau nei minutei kauniečiai pirmavo 72:70, tačiau paskutinėje graikų atakoje jiems pergalę išplėšė naudingiausio turnyro žaidėjo Sašos Vezenkovo dvitaškis.

„Žalgiris“ dar turėjo laiko atsakyti, tačiau Ulanovo dvitaškis tikslo nepasiekė.

„Kovojome iki paskutinių minučių, komandiškume žengėme žingsnelį į priekį, – po nesėkmės kalbėjo Ulanovas. – Tačiau vėl kentėjome dėl žaidimo skaitymo bei šalto proto trūkumo ir manau, kad kentėsime iki sezono pabaigos. Mūsų ir rotacija mažesnė, ir žaidėjų nedaug, ir pačios Eurolygos patirties trunka.

Turim ką turim. Kovingumas šiandien buvo aukščiausio lygio, bet tokiame lygyje ir situacijų išpildymas turi būti geresnis. Rungtynių pabaigoje laimėti galėjo abi pusės. Turėjome šansą. Apmaudu pralaimėti vienos atakos skirtumu. Liūdna, kai toks šansas išslysta iš rankų.“

„Žalgirį“ pražudžiusio metimo metu prieš Vezenkovą stojo žemesnis Tomas Dimša, tačiau komandos kapitonas nemanė, jog čia buvo padaryta klaida.

„Vienintelis variantas buvo neleisti jam priimti kamuolio, bet viskas buvo neblogai, – teigė kapitonas. – Jis pataikė sunkų metimą. Tikrai ne dėl to pralaimėjome rungtynes.“

– Po antro kėlinio atrodėte piktas, nedavėte interviu ir televizijai. Kas sukėlė tiek emocijų?

– Kaip ir sakiau, trūksta šalto proto. Nuo to kenčiame visą sezoną. Didžiausias to pavyzdys – antra rungtynių pusė su „Panathinaikos“. Jeigu ten blogiau būti negalėjo, tai šiandien momentais žaidėme panašiai. Nesusitvarkėme su dideliu spaudimu ir agresyvumu iš komandos, kuri turi begalinę patirtį ir puikiai žaidžia tiek gynyboje, tiek puolime. Turėjome momentais būti protingesni. Kažkoks žingsnelis ties tuo yra, tačiau to neužtenka.

Turime daug taisytinų dalykų. Beveik kamuolio nesumušęs Vezenkovas vėl sužaidė tobulas rungtynes. Geros pamokos, bet vis tiek liūdna, kad nepavyko laimėti?

– Kas yra sunkiausia ginantis prieš tokį žaidėją kaip Vezenkovas, kuris ir beveik nesivarydamas kamuolio surenka daug taškų.

– „Olympiacos“ išsaugojo branduolį, puikiai vienas kitą supranta, o jis tokiame žaidime jaučiasi labai gerai. Jo atsilaisvinimus puikiai išnaudoja komandos draugai. Treneris visą sezoną jam rodo didelį pasitikėjimą. Vezenkovas žaidžia puikų sezoną ir negalime sakyti, jog tokios jo rungtynės – atsitiktinumas.

– Trečiojo kėlinio pabaigoje atsilikinėjote 14 taškų. Kas padėjo sugrįžti į rungtynes?

– Viskas paprasta. Šiais laikais laimėti atkarpą 8:0 nėra sudėtinga. Jeigu tai pavyksta – sugrįžti į rungtynes. 12 ar 14 taškų nelaikau labai dideliu pranašumu.

– Grįžtant prie „Olympiacos“ žaidėjų, Moustapha Fallas atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Ar tai buvo kažkiek netikėta?

– Ne. Toks ir buvo planas leisti jam priimti daugiau kamuolių. Jis puikiai išnaudojo savo ūgio pranašumą, nors ketvirtame kėlinyje tikriausiai kažkiek pavargo. Po tokio rezultato tikriausiai negalima sakyti, kad planas buvo blogas.

– Kalbant apie paskutinę ataką, koks buvo jos planas?

– Turėjau žaisti 1 prieš 1. Gal kamuolys sunkokai suvaikščiojo iki manęs, bet planas buvo toks.

– Po paskutinio metimo rodėte didelį nusivylimą. Ar tai buvo dėl to, jog nepataikėte, ar problema slypėjo giliau?

– Reikia pažiūrėti. Pats nemačiau situacijos iš šono. Padarykite video – pasižiūrėsime. Dabar sunku kažką sakyti. Nusivylimo, aišku, yra, bet dabar jau viskas. Yra kaip yra.

– Turbūt nesidairysite į turnyrinę lentelę, tačiau kokia būtų jūsų žinutė prieš paskutines penkerias rungtynes?

– Kuo mažiau žiūrėti į lentelę. Tokia ir žinutė. Puikiai nusakėte. To ir palinkėsiu visai komandai.

Pasidalinti