„Žalgirio“ naujokas klubą lygino su Belgijos lygos organizacijomis

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Nauris Petkevičius (fkzalgiris.lt nuotr.)

„Žalgirio“ naujokas Nauris Petkevičius sako turėjęs siekiamybę atstovauti „Žalgiriui“, o per pirmąsias savaites su komanda buvo pozityviai nustebintas suteiktų sąlygų.

Iš Babtų kilęs Petkevičius profesionalo karjerą pradėjo Kauno komandose, tačiau visuomet žavėjosi „Žalgirio“ komandos žaidimu.

„Kai buvau jaunesnis, 14-15 metų, pradėjau daugiau domėtis Lietuvos čempionatu, įstrigo “Žalgirio“ žaidimas – techniški, geros kokybės žaidėjai išsiskyrė lygoje. Visada mėgau techniškus žaidėjus, dėl to imponavo toks žaidėjas kaip Jakubas Wilkas, jis patiko. Todėl galima sakyti, kad „Žalgirį“ palaikau nuo 15 metų, – kalbėjo Petkevičius – Nors visi galvoja kad turėčiau palaikyti Kauno komandą, mieste nebuvo tokios, kuri būtų ilgai gyvavusi. Tuo metu buvęs „Stumbras“ nebuvo didelė siekiamybė. Ta siekiamybė buvo „Žalgiris“, nes visiems aišku ir žinoma, kad geriausia komanda. Normalu, kad kiekvienas žaidėjas nori žaisti čia.“

23 metų Petkevičius „Žalgirį“ papildė pagal nuomos sutartį po užtrukusių derybų su Belgijos klubu „Charleroi“. Pasak puolėjo, norą prisijungti prie „Žalgirio“ jis turėjo jau nuo praėjusių metų lapkričio.

„Kalbėjau ir su pora komandos žaidėjų, klausiau kaip kas komandos viduje, kaip treniruotės, treneris. Viskas tenkino, tiko. Pradėjau su savo agentu kalbėti, kad norėčiau atvažiuoti į Vilnių, stengtis kuo daugiau žaisti. Kaip bus – priklausys nuo manęs ir mano sunkaus darbo, trenerio sprendimų. Viena iš priežasčių dėl ko pasirinkau čia žaisti – „Žalgiris“ įrodė, kad yra europinio lygio klubas, gali kovoti prieš bet kokią komandą“, – teigė futbolininkas.

Elvio žaldario nuotr.

Petkevičius po laiko su komanda treniruočių stovykloje Turkijoje ir ruošiantis Vilniuje teigė buvęs nustebintas suteiktų sąlygų.

„Įspūdžiai tokie, kad organizacija stipraus lygio. Mane patį nustebino. Viskas labai gerai suorganizuota, ko reikia žaidėjui – parūpina. Tiesiog reikia susikaupti ir žaisti futbolą, susikoncentruoti į treniruotes. To, manau, kituose lygos klubuose nėra. Tiek treniruočių lygis ir visa organizacija manau nenusileidžia Belgijos aukščiausios lygos organizacijoms“, – kalbėjo belgų ir prancūzų komandoms atstovavęs žaidėjas.

Vilniuje jam teks nemaža konkurencija dėl vietos startinėje sudėtyje. „Konkurencija manęs niekada negąsdino. Jos reikia, nes jei neturėsi konkurencijos tai  netobulėsi, stovėsi vietoje, negalėsi save realizuoti 110 procentų. Negali likti komforto zonoje. Nieko gero iš to neišeis. Visada reikia spyrio, kad norėtum daugiau ir daugiau. Belgijoje turėjau konkurencijos ir ji stipri, čia irgi yra konkurencija. Jos tikrai nebijau, treneris nuspręs, kas turės žaisti“, – sakė Petkevičius.

Sostinėje jis vėl bus komandos draugu su Yukiyoshi Karashima, su kuriuo atstovavo „Hegelmann“ ekipai, o taip pat turi ir kitų senų pažinčių.

„Yuki pažįstu gan neblogai, bet geriausiai – Kiprą Kažukolovą, nes esame tų pačių metų. Rinktinėse žaisdavome kartu. Kai jis buvo Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune, nemažai laiko praleisdavome kartu. Kai jis išvažiavo į užsienį ir aš išvažiavau – palaikėme ryšį. Taip pat senai pažįstu Matą vareiką, nes irgi rinktinėse žaidėme. Geriau žinomas ir Edvinas Gertmonas irgi geriau žinomas. Kitus daugmaž žinau, nes yra tekę žaisti prieš juos. Iš rinktinių žinojau Donatą Kazlauską, Saulių Mikoliūną, Paulių Golubicką“, – vardino Petkevičius.

Paklaustas apie tikslus šiam sezonui, puolėjas atsakė: „Laimėti visas taures, pasiekti kuo daugiau Europoje. Asmeniškai kuo daugiau duoti gero rezultato komandai. Įvarčiai ar rezultatyvūs perdavimai anksčiau ar vėliau ateis. Mano tikslas – žaisti dėl komandos, ne dėl savęs.“

Oficialiai debiutuoti „Žalgirio“ gretose Petkevičius ir kiti naujokai turės galimybę sekmadienį rungtynėse dėl Supertaurės prieš „Kauno Žalgirį“.

Šaltinis: fkzalgiris.lt

Pasidalinti