„Žalgirio“ įkrintamųjų viltys dužo Motiejūno tvirtovėje

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
BC Zalgiris Kaunas X nuotr.

Kauno „Žalgiris“ svečiuose 66:69 nusileido „Monaco“ komandai ir nebeturi realių vilčių patekti į Eurolygos įkrintamąsias.

Visas rungtynes atsilikinėję žalgiriečiai labai nesėkmingai pradėjo lemiamą mačo kėlinuką ir leido Monako komandai atitrūkti 15-os taškų skirtumu. „Žalgirio“ krepšininkai nepasidavė ir buvo priartėję iki 5-ių taškų, tačiau kertinius 4-is taškus paeiliui pelnęs Donatas Motiejūnas sudaužė „Žalgirio“ viltis.

Kauno komanda dar bandė gelbėtis pražangomis ir beveik prisivijo varžovus, tačiau stebuklo sukurti nesugebėjo.

„Žalgiris“ lieka su 14 pergalių ir vilčių žengti toliau praktiškai nebeturi. Kitą savaitę bus sužaisti paskutinio Eurolygos reguliaraus sezono turo susitikimai. Kauniečiai balandžio 11 dieną, ketvirtadienį, namuose priims Madrido „Real“.

Žalgiriečiai mačo pradžioje sunkiai rinko taškus – per pirmas 6-ias minutes visus 4 komandos taškus buvo surinkęs Dovydas Giedraitis. Mike’o Jameso ir Motiejūno vedami Monako krepšininkai atitrūko – 13:4

Paskutinius taškus kėlinuke dėjimu pelnė Jaronas Blossomgame’as ir vėl grąžino šeimininkams 9 taškų pranašumą – 20:11

Antrajame kėlinuke „Žalgiris“ kelis kartus buvo priartėjęs iki 5 taškų. Likus žaisti 3 minutes iki ilgosios pertraukos traumą patyrė Arnas Butkevičius. Krepšininkas aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų.

Žalgiriečiai paskutines 3 ketvirčio minutes nepelnė nei taško ir į pertrauką išėjo turėdami 10 taškų deficitą – 39:29.

Per pirmus 2 kėlinukus „Žalgirio“ krepšininkai pataikė 3 tolimus metimus iš 15-os (20 proc.). Monako komandai sekėsi dar prasčiau – 2 taiklūs tritaškiai iš 11 (18,2 proc.).

Žvėriškai trečią ketvirtį pradėjo Kevarrius Hayesas. Jo puolime atkovoti kamuoliai ir 4 taškai paeiliui leido komandai sumažinti atsilikimą iki 6 taškų – 41:35.

Vieną po kito netaiklius tritaškius metė Evansas – komandos lyderis iš savo pirmų 7-ių mestų tolimų metimų pataikė tik vieną.

Monako krepšininkai jau buvo susikrovę 12-os taškų persvarą, tačiau 5 taškus iš eilės surinko Edgaras Ulanovas ir kauniečiai priartėjo – 49:42. Toks deficitas liko ir pasibaigus trečiam kėlinukui – 51:44.

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 8:0 ir pasiuntė žalgiriečius į nokdauną – 59:44.Kauniečiai nepasidavė ir likus žaisti 4-ias minutes, po Hayeso taškų su pražanga, priartėjo iki 7 taškų – 62:55.

Mačo pabaigoje Evansas baudos metimais priartino žalgiriečius iki 4 taškų, o Mike’as Jamesas prametė abi baudas. Monako komanda prie baudš metimų linijos pasiuntė Brady Maneką, o žaisti buvo likusios 5,4 sekundės. Manekas specialiai prametė antrą metimą, bet padarė tai nesėkmingai ir kamuolys atiteko Monako komandai.

Varžovų komandoje naudingiausiai žaidė Motiejūnas. Lietuvis pelnė 14 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai kovą dėl kamuolių laimėjo 40:33.

„Žalgirio“ gretose eilinį kartą rezultatyviausiai žaidė Evansas. Jis surinko 17 taškų, tačiau pataikė tik 5-is metimus iš 17-os (3/8 dvit., 2/8 trit.). Amerikietis pridėjo 5-is rezultatyvius perdavimus, 4-ias klaidas ir rungtynes baigė su 10 naudingumo balų.

Brady Manekas įmetė 12 taškų ir pridėjo 7 sugriebtus kamuolius. Tiek pat kamuolių atkovojo ir 11 taškų įmetė Hayesas, kurio sąskaitoje – 20 naudingumo balų.

Ulanovas surinko 7 taškus ir 8 atkovotus kamuolius. Laurynas Birutis rungtynes pradėjo startiniame penkete, tačiau ant parketo praleido tik nepilnas 3 minutes.

„Monaco“ komandai Mike’as Jamesas įmetė 18, Motiejūnas – 14, Blossomgame’as – 11 taškų. Johnas Brownas pridėjo 7 taškus ir 8 atkovotus kamuolius.