„Žalgirį“ tarp geriausių komandų priskyręs vengrų treneris džiaugėsi, kad nereikės gaudyti Oyewusi

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 3 min skaitymo trukmė
Csaba Mate (Ferencvaros nuotr.)

Ketvirtadienį lemiamame Konferencijų lygos atrankos etape į kovą su Vilniaus „Žalgiriu“ stosiantis Budapešto „Ferencvaros“ strategas Csaba Mate tikisi sudėtingos išvykos.

Strategas prie Vengrijos milžino vairo stojo visai neseniai – kai po fiasko Čempionų lygos atrankoje prieš Klaksviko KI lėkė tuometinio vyr. stratego Stanislavo Čerčesovo iš Rusijos galva.

Nuo to laiko Mate komanda sužaidė du Konferencijų lygos atrankos etapus, per kuriuos varžovams atseikėjo 14 įvarčių, o patys praleido vos 2.

Visgi 34 kartus Vengrijos čempionu tapusio klubo treneris lengvo pasivaikščiojimo LFF stadione nesitiki.

„Turėčiau visus įspėti nuo išankstinio rezultatų prognozavimo, – teigė strategas. – Abiems komandoms šios rungtynės bus labai svarbios, todėl tikiuosi itin atkaklios kovos. Namų komanda padarys viską, kad laimėtų ir patektų į grupių etapą. Neabejoju, kad mūsų laukia lygi kova.“

– Prieš tai „Žalgiris“ Europos lygos atrankoje praleido 8 įvarčius. Ar tai atspindi realybę?

– Tikrai ne. Pirmame mače jie pralaimėjo 1:3 ir atsakomosiose rungtynėse privalėjo rizikuoti. Negalime apie varžovą spręsti iš tų rungtynių. Jie padarys viską, kad žengtų į kitą etapą.

– „Žalgiriui“ negalės padėti Mathiasas Oyewusi. Kokias dar „Žalgirio“ stiprybes galėtumėte išskirti be šio žaidėjo.

– Taip, žinome, kad jis yra rezultatyviausias komandos žaidėjas, puikus, greitas puolėjas. Džiaugiamės, kad jis negalės žaisti (juokiasi). Jeigu rimtai, visi žinome, kad atranka susideda iš dviejų mačų, o antrosiose jis žaisti jau galės. Manau, kad „Žalgiris“ rytoj žais labai kompaktiškai, organizuotai ir kovingai. Tikiuosi ir didelės fizinės kovos.

– Žaisite ant dirbtinės dangos. Ar namuose jau treniravotės ant jos?

– Ne, namuose nesitreniravome. Dažnai keitinėdamas dangas rizikuoji, kad žaidėjai susitraumuos. Tačiau turėsime vieną treniruotę šiandien, manau, kad jos pakaks, juolab kad komandoje yra nemažai žaidėjų, per savo karjeras daug žaidusių ant dirbtinės dangos. Šioje vietoje negali būti jokių pasiteisinimų.

– „Žalgiris“ bus jūsų ketvirtas varžovas UEFA atrankos etape. Kur jį statytumėte pagal pajėgumą?

– Aš „Žalgirį“ statyčiau tarp geriausių komandų. Negalime į viską žiūrėti remdamiesi praeitomis tarpusavio dvikovomis. Čia buvome prieš dvejus metus ir tada laimėjome abu susitikimus, tačiau „Žalgiris“ dabar yra visiškai pasikeitusi komanda, tapo geresne, stipresne ir labiau organizuota komanda, todėl tikimės sudėtingų rungtynių.

– Kaip treneris, esate per žingsnį nuo didžiausio savo pasiekimo. Ką jums reikštų patekimas į UEFA turnyro grupių etapą?

– Aš šiame kontekste nesu svarbus. Svarbiau yra klubas. Manau, kad žaidimas UEFA turnyre yra prestižo reikalas. Manau, kad Konferencijų lyga taip pat yra labai vertingas turnyras, kuriame praeitą sezoną žaidė aukščiausio lygio komandos.

Pasidalinti