„Žalgirį“ gelbėjęs Kendyšas: „Tikiuosi, kad svarbiausi įvarčiai – dar ateityje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Jurijus Kendyšas (Elvio Žaldario nuotr.)

Vilniaus „Žalgiris“ atsipirko išgąsčiu po praleisto įvarčio akistatoje išvykoje su Šiaurės Makedonijos „Struga“ klubu ir išplėšė gyvybiškai svarbią pergalę Čempionų lygos pirmame atrankos etape.

Lietuvos čempionai susitikimą laimėjo 2:1, o vienu pagrindinių pergalės kalvių tapo visą sezoną gerą žaidimą demonstruojantis Jurijus Kendyšas.

Jo smūgis praėjus vos dviem minutėms po praleisto įvarčio išlygino rezultatą.

„Atsidūriau baudos aikštelėje ir nieko kito net negalvojau. Visada taip mokino – artimą į viršų arba tolimą į apačią. Pramušiau tolimą žemą, kamuolys praskriejo žaidėjui tarp kojų, vartininkui irgi buvo sunku atremti smūgį.“ – įvarčio situaciją prisiminė Kendyšas.

Nors „Žalgiris“ ir buvo laikomas favoritu, Vladimiro Čeburino auklėtiniams tik po itin sunkios kovos pavyko įveikti Šiaurės Makedonijos čempionų barjerą, kuris suteikė daugiau šansų kabintis į Europos turnyrų grupes.

„Tik teigiamos emocijos. Praėjome šį etapą ir tai buvo pati svarbiausia užduotis. Apie kitokį rezultatą net negalvojome. Reikia suprasti, kad tai Čempionų lyga ir čia nėra lengvai įveikiamų komandų, – naštos atsikratęs kalbėjo Kendyšas.

Buvo labai sunkios rungtynės, oro sąlygos tarsi ir leido žaisti, bet buvo labai karšta. Stengėmės adaptuotis. Turėjome gerų progų pirmame kėlinyje. Manau, kad laimėjome pelnytai, buvome agresyvesni, mobilesni, kūrybiškesni, todėl pergalė pasirinko mūsų pusę.“

Pirmosios rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 0:0. Atsakomosiose rungtynėse pirmas įvartis buvo pelnytas 74 minutę po sąmyšio baudos aikštelėje ir 11 metrų baudinio į „Žalgirio“ vartus. Tame epizode taip pat atsidūrė Kendyšas.

„Žinau, kad liečiau kamuolį ranka, bet teisėjas pasakė, kad už tokią ranką baudinys nebus skirtas ir jis žiūrėjo epizodą ar nebuvo kontakto su varžovų žaidėju. Žinojau, kad varžovo neliečiau, tai pirma mintis buvo, kad baudinio nebus, bet kažkas iš mūsų žaidėjų vis tik padarė neleistina kontaktą. Teisėjas skyrė baudinį, Gertmonas atspėjo kampą, bet reikia pripažinti, kad puolėjas atliko gerą smūgį. Tačiau po to mes mobilizavomės. Ačiū Dievui, kad iškart įmušėme, tai buvo naujas gurkšnis gerų emocijų. Sukūrėme dar vieną momentą ir pelnėme įvartį.“ – įvarčius apžvelgė „Žalgirio“ komandos lyderis.

Pats Kendyšas tikisi, kad svarbiais įvarčiais jis dar turės progą pasižymėti.

„Tikiuosi svarbūs įvarčiai dar ateityje, tačiau šiandien tai buvo svarbus įvartis. Džiaugiuosi, kad padedu komandai.“ – po pergalės kalbėjo Kendyšas.

Pasidalinti