Žala: „Gaila, kad apžiūrėję automobilį po smūgio to nepastebėjome“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Vaidotas Žala ir jo komanda. J.Urbonaitės nuotr.

Pirmą kartą vykusio „48h Chrono“ metu Dakaro ralio dalyviai turėjo vieną sudėtingiausių iššūkių – dvi dienas sportininkams teko naviguoti Tuščiojo Ketvirčio kopose ir įveikti beveik 550 kilometrų greičio ruožą.

„Arijus X-raid“ komandos pilotas Vaidotas Žala, deja, iš dykumos pasitraukti turėjo anksčiau, mat pirmąją iššūkio dieną sulūžo automobilio pakabos dalis, o tęsti lenktynių su tokiu gedimu buvo tiesiog neįmanoma.

„Mes jau bivake, Rijade, po ilgos kelionės. Šiandien poilsio diena. Labai smagu matyti, kad mažylis jau suremontuotas. Mechanikai dar vakar vakarą griebėsi darbų ir operatyviai sutvarkė visus nesklandumus. Taip pat dabar jau turime daugiau įžvalgų apie tai, kas nutiko trasoje“, – komentavo V. Žala.

Sportininkas sakė, jog išanalizavę pažeistus automobilio mazgus komandos nariai suprato, kad pradžioje lūžo varžtas, bet tai nebuvo esminis gedimas:

„Gaila, kad mes apžiūrėję automobilį po smūgio to nepastebėjome ir ateinančius šimtą kilometrų jis progresavo į rimtesnę situaciją: judanti šakė išplėšė tvirtinimą iš rėmo. Nors šakę ir turėjome, lauko sąlygomis to susitvarkyti jau negalėjome.

Kita vertus, svarbiausia dabar yra tai, kad automobilis yra sutvarkytas ir mes esame pasiruošę ateinantiems šešiems greičio ruožams. „X-raid“ atsakingai žiūri į techninę priežiūra, visos reikalingos techninės dalys pakeistos.“

Sportininkas sakė, kad tikslas ateinantiems šešiems greičio ruožams nepasikeitė: važiuoti greitai ir konkurencingai. Po 48 valandų iššūkio dykumoje, beje, iš varžybų pasitraukė ne vienas lyderis, o tarp jų ir pirmasis bendroje įskaitoje buvęs Y.Al Rajhi. Greičiausią laiką vakar užfiksavo S.Loebas, nuo jo vos dviem minutėm atsiliko C.Sainzas. B.Vanagas buvo dvyliktas, o V.Jurkevičius su A.Paliukėnu – 26.

Sekmadienį dalyvių laukia beveik 900 kilometrų, iš kurių 483 sudarys greičio ruožas. Dakaro maršrutas pasitraukė grįžta į kanjonus, kur navigacija gali pasirodyti gerokai painesnė. Tiesa, organizatoriai vis dar žada ir kopų masyvus.

Pasidalinti