Žaidimu su Saboniu besimėgaujantis Sirvydis spaudimo nejaučia: „Turime tai padaryti ir tiek“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Pauliaus Paleckio/BNS nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau naktį iš antradienio į trečiadienį pradės kovas pradės kovas dėl olimpinio bilieto.

Puikiu oru ir gražiais San Chuano kraštovaizdžiais neturintys kada mėgautis krepšininkai už uždarų durų sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes su šeimininkų komanda. Labai realu, kad Puerto Riko komandą reikės įveikti ir kelyje dėl vienintelio tikslo.

Neseniai ateitį su Kauno „Žalgiriu“ susiejęs Deividas Sirvydis pasidžiaugė papildomomis draugiškomis rungtynėmis ir atkleidė, kad mėgaujasi žaidimu su Domantu Saboniu. Spaudimo krepšininkas tikino nejaučiąs – komanda žino, kad privalo laimėti.

„Manau, visai neblogai. Sužaidėme dar tas paskutines draugiškas rungtynes. Prieš tai prieš slovėnus vienos buvo geresnės, kitos – šiek tiek galbūt prastesnės puolime, bet gynyboje geresnės. Prieš Puerto Riką, manau, visai neblogai prasitestavom ir esam pasiruošę.“

– Lietuvoje visi nustebo, kad rinktinė žaidė prieš Puerto Riką. Kiek tai nustebino žaidėjus, kai sužinojo, jog reikės sužaisti dar vienas draugiškas rungtynes?

– Nebuvo didelio skirtumo, svarbiausia buvo prieš kažką sužaist ir žaidybinį ritmą sulipdyti. Nesvarbu, ar tai būtų Puerto Rikas ar kažkokia kita komanda. Tiesiog džiaugiamės, kad pavyko rast varžovus ir tiek.

– Kiek pats jautiesi atradęs savo vietą per tas trejas draugiškas rungtynes?

– Sunku pasakyti, vis tiek esame rinktinėje. Kažkam bus blogesnių rungtynių, kažkam geresnių. Tikrai visi žaidėjai yra geri, rotuosimės ir sieksime pergalių. Dėl savęs visai neblogai jaučiuosi.

– Kaip pavyko surasti bendrą kalbą aikštelėje su Domantu Saboniu, lengva žaisti prie tokio krepšininko ar reikia laiko prie jo priprasti?

– Man asmeniškai, lengva ir patinka. Mano žaidimo stilius – prakirtimai, žaidimas be kamuolio. Vienas kito ieškome, tikrai smagu žaisti su juo. Komandai kažkiek reikia priprasti. Vis tiek būdavo daug vasarų su Jonu, dabar Jono nėra, žaidžiame su Domu, tai šiek tiek visiems reikia apsiprasti. Labiausiai įžaidėjams, kad nereikia prisiimti kamuolio, kad Domas pats gali jį persivaryti per aikštelę. Bet treniravomės tikrai gerai, rungtynės geros ir manau, kad esam pasiruošę.

– Kokie pirmieji įspūdžiai apie San Chuaną?

– Geras oras, smagu. Gamta ir viešbutis gražu, bet atvažiavome ne atostogauti, o iškovoti kelialapį į olimpiadą. Kraštovaizdis labiau pašalinis dalykas, vis tiek į krepšinį žiūrime.

– Ar patys jaučiate spaudimą, kad privalote laimėti, nes ir varžovai, ir sirgaliai laiko jus akivaizdžiais atrankos favoritais?

– Nemanau, kad jaučiame spaudimą. Ir mes suprantame, ir žiniasklaida, ir žmonės, kad privalome laimėti. Nemanau, kad čia yra kažkoks spaudimas. Turime tai padaryti ir tiek, bet iš išorės spaudimo mums tikrai nesijaučia.

Pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė žais su Meksikos komanda. Mačo pradžia – liepos 3 dieną, 03:30 val.

Pasidalinti