„Wolves“ už kantrybę padėkojęs Gagičius: „Prieš „Žalgirį“ turėsime būti kaip kumštis“

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 4 min skaitymo trukmė
Džordže Gagičius (BNS Foto nuotr.)

Su įsibėgėjančiu Vilniaus „Wolves“ pergales visuose frontuose renkantis aukštaūgis Džordže Gagičius prabilo apie sunkią sezono pradžią ir pripažino, kad pratęsti pergalių seriją sekmadienio rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ bus sunku.

Trečiadienio vakarą centras su vilkais Europos taurėje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir šeštą per visus turnyrus, kuomet Europos taurėje po pertraukos užtikrintai 85:71 paguldė Slobožanskės „Prometey“.

32-ejų serbas prie pergalės prisidėjo kukliai surinkdamas tokius pačius kuklius šio sezono vidurkius. Traumų ir prastos fizinės formos sezono pradžioje kamuotas Gagičius surinko 4 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Visgi pats aukštaūgis viliasi, kad kartu su gerėjančiais „Wolves“ rezultatais sinchroniškai gerės ir jo paties forma.

„Pagrindinis dalykas, kuriame padarėme didelę pažangą, yra komandinis darbas, pradėjome dirbti kartu. Turime ir sunkesnių momentų, bet ir tai yra gerai, nes tik taip galime pastatyti stiprią komandą.

Mes esame nauja komanda ir vis dar reikia laiko, kad geriau suprastume vienas kitą, tačiau viskas vyksta pažingsniui ir kas rungtynes. Europos taurėje iškovojome tris pergales iš eilės, bet negalime atsipalaiduoti. Turime išlaikyti tokią energiją ir tarpusavio chemiją. Dabar mūsų laukia dar vienas didžiulis iššūkis – „Žalgiris“. Privalome išlikti kuklūs ir pasistengti laimėti kitas rungtynes.“

– Ar galima sakyti, kad ta dramatiška pergalė prieš „Bešiktaš“ viską apvertė aukštyn kojomis ir komandą įstatė į pergalingas vėžes?

– Negalime kalbėti apie rungtynes. Visi mato jas ir rezultatą, tačiau ne tai, kaip sunkiai dirbame treniruotėse ir kaip bandome sulipdyti reikiamas detales. Rezultatas ir rungtynės tik atspindi tai, ką darei prieš jas. Tai ir yra svarbiausia. Turime išlikti ant žemės, neužsisvajoti, žiūrėti tik į artimiausias rungtynes. Kitas mačas bus tikrai sunkesnis nei šis, nes laukia „Žalgiris“. Dabar turime pailsėti, atsistatyti ir pasiruošti kitoms rungtynėms.

– Sezono pradžia buvo sunki ir jums pačiam – traumos, sunkus įsiliejimas į komandą ir t. t.

– Buvo tikrai sunku, bet turiu padėkoti treneriui ir komandoms draugams, kurie mane stipriai palaiko. Vis dar nėra lengva, tačiau noriu sugrįžti kiek įmanoma greičiau. Dabar, jeigu dar negaliu daryti kažkokių veiksmų, stengiuosi padėti draugams, pastatyti geras užtvaras. Labai džiaugiuosi, kad trenerių štabas ir komandos draugai yra kantrūs. Kai pasitiki vienas kitu, gali sukurti laiminčią komandą.

– Treneris po pergalės prieš „Juventus“ džiaugėsi gerėjančiais jūsų pasirodymais. Kiek svarbu yra jausti komandos pasitikėjimą?

– Mum LKL rungtynės kartais netgi būna sunkesnės už Europos taurės, nes Europos taurės mačai pareikalauja daug energijos ir emocinių jėgų. Tada dar turi eiti žaisti prieš tikrai labai kokybiškas LKL komandas, kurios mums dar ir intensyviai ruošiasi. „Juventus“ yra nuostabi komanda, turi gerą trenerį, tą patį galima pasakyti apie „Neptūną“, „Šiaulius“ ir kitas LKL komandas. Prieš jas negali atleisti gazo. Psichologiškai rungtynės LKL yra sunkesnės, yra daug spaudimo, nes negali sau leisti pralaimėti.

Europos taurėje išsitaškai emociškai, atiduoti visas jėgas, o tada dar turi eiti žaisti prieš komandą, kuri pasiruošimui prieš tave turėjo visą savaitę. Todėl turime išlikti psichologiškai stiprūs, kuklūs. Tik taip išgyvensime. Kad ir koks būtų varžovas, artimiausios rungtynės su juo yra svarbiausios sezone.

– Su „Žalgiriu“ esate ne kartą susitikęs žaisdamas „Lietkabelyje“. Ko reikia komandai, kad nugalėtumėte „Žalgirį“?

– Turime tiesiog išlaikyti komandišką energiją. Komandoje kokybės mums tikrai netrūksta kalbant ir apie žaidėjus, ir apie visą personalą. Turime išlikti kartu ir kovoti iki paskutinių sekundžių. Lengva tikrai nebus, nes tai yra geriausia Lietuvos komanda, žaidžianti Eurolygoje ir jau ilgai vadovaujama to paties trenerio. Kazys Maksvytis yra geras treneris. Turime gerai paruošti galvas ir kūnus bei būti kaip kumštis.

Pasidalinti