Vyšnaitė ant torto: lemiamoje kovoje prancūzai ir portugalai gaivins puolimą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Portugalija - Prancūzija (UEFA nuotr.)

Penktadienį Vokietijoje oficialiai startuoja Europos čempionato ketvirtfinalių etapas. Nors daugelis akių tikriausiai krypsta į Vokietijos ir Ispanijos akistatą, iškart po šios akistatos futbolo fanų laukia dar vienas desertas.

22:00 val. Lietuvos laiku į kovą dėl vietos pusfinalyje stos Prancūzijos ir Portugalijos rinktinės.

Šioje Europos futbolo galiūnių akistatoje taip pat galima tikėtis intriguojančios kovos, juolab kad prancūzai dar neturėtų būti pamiršę savo nesėkmės 2016 m. Europos čempionato finale.

Tiesa, kol kas iš geros pusės Vokietijoje nestebina nei portugalų, nei prancūzų žaidimas. Nors abi rinktinės turi apsčiai talento puolime, šių metų čempionate komandos labiausiai stringa būtent paskutiniame aikštės trečdalyje.

Portugalija per pastarąsias dvejas savo rungtynes nepasižymėjo nė karto. Aštuntfinalyje komanda sukaupė net 1,97 tikėtino įvarčio (xG), tačiau pasiųsti kamuolį į Slovėnijos komandos vartus nepavyko.

Aštuntfinalio rungtynėse Portugalijos rinktinė išsigelbėjo tik po stebuklingo vartininko Diogo Costos pasirodymo baudinių serijoje, kuomet „Porto“ vartų sargas atrėmė visus tris varžovų muštus baudinius.

Kol kas čempionate stringa ir 39-erių Portugalijos futbolo simbolis Cristiano Ronaldo, aštuntfinalyje pratęsimo metu nerealizavęs baudinio ir vis dar neatidaręs savo tikslių smūgių sąskaitos.

Portugalijos rinktinės kapitonas šiame čempionate jau atliko 20 smūgių link varžovų vartų, tačiau pasižymėti įvarčiu jam dar nepavyko.

Prancūzijos komanda taip pat turi panašių problemų puolime. Du iš trijų prancūzų įvačių buvo įsimušti varžovų komandos futbolininkų, o vienintelį kartą prancūzai pasižymėjo patys, kai 11 metrų baudinį realizavo Kylianas Mbappe.

Prancūzijos rinktinės vyriausiasis treneris Didier Deschamps’as bandė atgaivint savo komandos puolimą, aštuntfinalio mače su Belgija į starto sudėtį išleisdamas tris puolėjus: Kylianą Mbappe, Marcusą Thurmą ir Antoine‘ą Girezmanną.

Prancūzai atliko 19 smūgių link varžovų vartų, tačiau tik du iš jų buvo į vartų plotą, o vienintelis rungtynių įvartis krito nuo Belgijos rinktinės gynėjo Jano Vertongheno kojos.

Vis dėlto Prancūzijos rinktinė demonstruoja gerą žaidimą gynyboje. Komanda turi mažiausią tikėtinų įvarčių į jų vartus (xG) rodiklį tarp ketvirtfinalio dalyvių – 2,63.

Tai bus penktasis tarpusavio susitikimas tarp Portugalijos bei Prancūzijos rinktinių Europos čempionatų istorijoje. Pastaruosius du kartus mačus, įskaitant ir minėtą 2016 m. finalą, laimėjo portugalai.

Prancūzai laimėjo pirmuosius du tarpusavio mačus, įveikdami Portugalijos komandą pusfinalių etape 1984 ir 2000 metais. Po šių dviejų pergalių prancūzai vėliau tapo ir žemyno čempionais.

Pasidalinti