Vyšnaitė ant torto: brazilų pralaimėjimas ir 10 geltonų kortelių pažymėtas šveicarų triumfas

5 įvarčių per 50 minučių fiestoje Šveicarijos rinktinė palaužė serbus ir užsitikrino kelialapį į pasaulio čempionato aštuntfinalį.

Penktadienį vykusiose paskutinėse grupių rungtynėse Šveicarija serbus nugalėjo 3:2, o brazilai 0:1 sensacingai nusileido Kamerūnui.

Jeigu šveicarai būtų laimėję dar vieno įvarčio skirtumu arba Brazilija būtų kritusi dviejų įvarčių skirtumu, pirmą vietą grupėje būtų užėmę Murato Yakino auklėtiniai, o aštuntfinalyje Brazilija būtų kovusis su Portugalija.

Visgi iki finalinių švilpukų rezultatai nepasikeitė, tad pirmoje vietoje G grupėje finišavo brazilai, šveicarai liko antri.

Šveicarų ir serbų akistatoje iš viso parodyta net 10 geltonų kortelių, 4 iš jų – tarp 95 ir 100 minučių.

20-ą minutę po rikošeto pirmasis pasižymėjo Xheradanas Shaqiri, tačiau jau 26-ą ir 35-ą minutėmis gynyboje atsipalaidavusius šveicarus atitinkamai nubaudė Aleksandras Mitrovičius ir Dušanas Vlahovičius.

Visgi kėlinio pabaigoje rezultatą iš kelių metrų po puikaus krašto gynėjo Silwano Widmerio perdavimo išlygino Breelis Embolo.

Lemiamas dūris serbams buvo suduotas iškart po pertraukos, kai keliais lietimais Šveicarijos komanda vienas prieš vieną su serbų vartininku išvedė Remo Freulerį, o šis smūgiu prieš judėjimo kryptį pelnė 3 įvartį.

Kamerūno ir Brazilijos dvikovoje vienintelį įvartį 92-ą min. pelnė Vincentas Aboubakaras. Po tikslaus smūgio nusiėmė marškinėlius ir Afrikos komandos pasirodymą pasaulio čempionate baigė raudona kortele.

Aštuntfinalyje Šveicarija susitiks su Portugalija, brazilai kausis su Pietų Korėja.