Vovoro pasaka tęsiasi: „Neptūnas“ dviejų pratęsimų dramoje palaužė „Žalgirį“

Klaipėdos „Neptūnas“ namie po dviejų pratęsimų nugalėjo Kauno „Žalgirį“. Stop kadras

Klaipėdos „Neptūnas“ po neįtikėtinos, dviejų pratęsimų pareikalavusios, kovos palaužė Kauno „Žalgirį“. Uostamiesčio komandos strategas Georgios Vovoras lieka nenugalėtas.

Neįtikėtino atkaklumo 50 minučių kovą „Neptūnas“ laimėjo 114:112 ir iškovojo 8 pergalę paeiliui „Betsafe LKL“.

Naudodamiesi prastu žalgiriečių pataikymu, Vovoro auklėtiniai kelis kartus rungtynėse buvo pabėgę dviženkliu skirtumu. 10 taškų komandas skyrė ir ketvirto kėlinuko pradžioje, o po Žygimanto Janavičiaus tritaškio likus žaisti 3 minutes „Neptūno“ persvara dar buvo 9 taškai.

Iniciatyvos ėmėsi Keenanas Evansas, o jo tritaškis likus rungtyniauti pusantros minutės išvedė į priekį „Žalgirį“ – 79:80. Po Kauno komandos lyderio baudos metimų žalgiriečių persvara jau buvo pasiekusi 4 taškus, tačiau vėl tritaškį smeigė Janavičius.

Klaipėdiečiai greitai prasižengė prieš Edgarą Ulanovą ir „Žalgirio“ kapitono ranka nesudrebėjo. „Neptūno“ atsakymui buvo likusios 18 sekundžių. To pilnai pakako, kad Mindaugas Girdžiūnas tritaškiu išlygintų rezultatą ir pasiųstų komandas į pratęsimą.

Papildomam kėlinuke likus žaisti 2 minutes penktą asmeninę pražangą užsidirbo Evansas, o Janavičius padidino šeimininkų persvarą iki 4 taškų – 96:92.

Rolandas Šmitas pataikė dvitaškį, o Ąžuolas Tubelis pataikė vieną baudą iš dviejų. Latvis kitoje atakoje vėl pelnė taškus su Tubelio pražangą ir užbaigė šio rungtynes bei išlygino rungtynių rezultatą – 97:97.

Kitoje atakoje Girdžiūnas išprovokavo jau Šmito penktą asmeninę pražangą ir realizavo abu baudos metimus – 99:97, likus žaisti kiek daugiau nei minutei. Birutis pataikė savo firminį floaterį, o Janavičiaus netaiklų metimą pakartojo Pacevičius – 101:99.

Ulanovas išprovokavo Gailiaus pražangą ir vėl atstatė pusiausvyrą rungtynėse. Paskutinė Klaipėdiečių ataka baigėsi gana chaotiškai ir rungtynės persikėlė į antrą pratęsimą.

Toliau komandos daugumą savo taškų rinko baudų metimais. kėlinuko viduryje pražangų limitą išnaudojo ir Edmondas Sumneris su Dovydu Giedraičiu, o ant parketo žengė Nedas Montvilas.

Likus žaisti minutę Gailius įmetė taškus su Montvilos pražanga ir vėl išvedė klaipėdiečius į priekį – 110:109. Labrechtas padidino atotrūkį iki trijų taškų, tačiau tritaškį šveitė Lekavičius ir vėl išlygino rezultatą – 112:112, o žaisti buvo likusios 13 sekundžių.

Girdžiūnas išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudas – 114:112. Lekavičiaus tritaškis buvo netaiklus ir mače triumfavo klaipėdiečiai.

Girdžiūnas viso surinko 28 taškus, pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 38 naudingumo balus. Janavičiaus sąskaitoje – 22 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 11 rezultatyvių perdavimų. Dvigubą dublį surinko ir Tubelis – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Thomas Rutherfordas įmetė 17, o Gailius pridėjo 13 taškų.

„Žalgiriui“ Evansas pelnė 26, Sumneris 21 (1/7 trit.), Birutis 15, Ulanovas 14, o Šmitas su Brady Maneku – po 11 taškų.

Klaipėdiečiai kovą po krepšiais laimėjo 50:43.