Vokietijos rinktinės strategas atsivėrė apie depresiją ir kovą su alkoholizmu

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Gordonas Herbertas ir Dennisas Schroderis (FIBA nuotr.)

Vokietijos rinktinės vyriausiasis strategas Gordonas Herbertas atsivėrė apie sunkumus kovojant su depresija ir alkoholizmu.

Apie tai 2023 m. pasaulio čempionas prabilo specialiame interviu netrukus pasirodysiančiai knygai „The Boys Gave Me Back My Life“.

Jame 64-erių specialistas pripažino, jog dėl savo bėdų kelioms savaitėms buvo atsidūręs psichiatrinėje ligoninėje.

„Buvau pasiekęs etapą, kurio daugiau niekada nenoriu patirti. Su tuo kovojau šešerius metus. Net nežinau, kaip patekau į šią duobę. Blogiausias momentas buvo treniruočių stovykloje Čekijoje, į kurią neatvykau. Nieko nesupratau ir negalėjau nieko dėl to padaryti. Negalėjau daugiau komunikuoti su žmonėmis.

Netrukus atsidūriau psichiatrinėje ligoninėje, kurioje gulėjau dvi savaites“, – kalbėjo Herbertas.

Pasak Vokietijos rinktinės stratego, apie savo bėdas jis buvo papasakojęs tik savo žaidėjams.

„Kadangi jie žino mano istoriją, visus dalykus ir kartais emocijų trūkumą gali vertinti kitaip. Jiems esu sakęs, kad man reikėjo pagalbos. Labai paprastas sakinys, tačiau jį pasakyti labai sunku. Ir viskas tik dėl gėdos arba apsimestinio ego“, – teigė strategas.

Herberto atsivėrimas sulaukė pripažinimo ir iš legendinio Vokietijos krepšininko Dirko Nowitzkio, kuris parašė knygos pratarmę.

„Manau, kad jo istorija yra ir labai drąsi, ir labai svarbi. Tai leidžia mums pasimokyti iš jo patirties ir pasisemti idėjų savo kovose.

Sportui tokios figūros yra svarbios. Jo nuoširdumas turi mums priminti, kodėl mūsų visuomenėje sportas yra taip vertinamas ir kodėl jauni žmonės svajoja tapti atletais“, – teigė Nowitzkis.

Pasidalinti