„Virtus“ laimėjo dramą Stambule ir dėl atkrintamųjų varžysis su Sedekerskio komanda

Virtus Segafredo X nuotr.

Bolonijos „Virtus“ surengė spurtą paskutiniame rungtynių kėlinuke, Stambule palaužė vietos „Anadolu Efes“ ir pratęsė kovą dėl Eurolygos atkrintamųjų.

„Virtus“ surakino varžovus ketvirtajame kėlinuke ir šventė pergalę 67:64. Dėl galimybės Eurolygos ketvirtfinalyje susikauti su Madrido „Real“ jie svečiuose susikaus su Tado Sedekerskio „Baskonia“. Stambulo komandos sezonas yra baigtas.

Aikštelės šeimininkai jau pirmo kėlinuko 7-tą minutę susikūrė dviženklę persvarą, tačiau Bolinijos krepšininkai per 4-ias minutes sugebėjo rezultatą išlyginti – 23:23. Atkakli kova vyko iki pat ilgosios pertraukos, o komandos išėjo ilsėtis „Anadolu Efes“ pirmaujant 36:35.

Net 20 iš 36 komandos taškų pirmoje susitikimo dalyje surinko Willas Clyburnas, pataikęs 6 tolimus metimus iš 7. Krepšininkas rungtynėse perkopė 3 tūkst. taškų ribą Eurolygoje.

Trečiajame kėlinyje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Nerezultatyvų kėlinuką vedami įsivažiavusio Shane’o Larkino vienu tašku laimėjo „Anadolu Efes“ ir lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami 2 taškų pranašumą – 50:48.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui Marco Belinelli tritaškiu išvedė svečius į priekį, o netrukus nesportinę pražangą užsidirbo Elijah Bryantas. Turkijos komanda daugiau nei 3 minutes negalėjo pelnyti taškų ir „Virtus“ persvara pasiekė jau 7 taškus – 57:64.

Likus žaisti pusantros minutės Larkinas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 4 taškų, o Danielis Hacketas pažeidė vidurio linijos taisyklę. Larkinas vėl išprovokavo varžovo pražangą, tačiau pataikė tik 1 metimą – 61:64.

Shengelios metimas iš vidutinio nuotolio buvo netaiklus, tačiau užpulti nesugebėjo ir šeimininkai. Tašką rungtynėse padėjo Iffe Lundbergas, smeigęs tritaškį, likus žaisti 11 sekundžių – 61:67.

Greitu tritaškiu likus žaisti 9 sekundes atsake Elijah Bryantas. Abi baudas prametė Shengelia, tačiau Larkino tritaškis iš savo aikštės pusės tikslo nepasiekė.

Lundbergas nugalėtojams surinko 12 taškų, 7 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų. Tornike Shengelia pelnė 13, Awudu Abassas 12, o Marco Belinelli – 11 taškų.

„Anadolu Efes“ komandoje Clyburnas įmetė 22, o Larkinas 16 taškų. Daugiau nei vienas žaidėjas nesurinko daugiau nei 6 taškų.