Viltis gyva: Sumnerio užkurtas „Žalgiris“ nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko nuotr.

Puikią antrą rungtynių pusę sužaidęs Kauno „Žalgiris“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją Eurolygoje – 96:81 Kaune įveikti Bolonijos „Virtus“ krepšininkai.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė Edmondas Sumneris. Labai aktyviai sau skirtą laiką išnaudojęs amerikietis viso pelnė 16 taškų per tiek pat minučių ant parketo.

Prieš rungtynes buvo pagerbti žalgiriečiai, triumfavę Eurolygoje 1999 metais. Tų laikų dizaino marškinėlius rungtynėse vilkėjo „Žalgirio“ komanda.

Pirmas rungtynių ketvirtis prasidėjo Dovydo Giedraičio ir Ognjeno Dobričiaus dvikova. Serbas pataikė pirmus savo 3 mestus tritaškius, o Giedraitis pelnė 8 iš pirmų 12-os komandos taškų.

Antroje ketvirčio dalyje lyderio vaidmens ėmėsi nuo suolo kilęs Sumneris, kurio prasiveržimų įkvėpta Kauno komanda pasivijo vis priekyje buvusius varžovus – 22:22. Jau pirmame kėlinuke Trinchieri panaudojo net 11 krepšininkų.

Lygiame antrame kėlinuke didesnę dalį laiko priekyje buvo italai, o itin sėkmingai jiems susiklostė pati antro ketvirčio pabaiga. Alessandro Pajola pelnė taškus su pražanga likus žaisti 6 sekundes. Lekavcičius nesugavo Arno Butkevičiaus iš už galinės linijos išmesto kamuolio, o paskutinę akimirką taškus pelnė Iffe Lundbergas – 43:49.

Naudingiausiai žalgiriečių gretose iki rungtynių pertraukos žaidė Kevarrius Hayesas ir Danielius Lavrinovičius, abu surinkę po 4 taškus ir po 9 naudingumo balus.

Trečiasis kėlinukas priklausė žalgiriečiams – jie surengė dvi sėkmingas atkarpas ir kėlinuką laimėjo net 25:14, o prieš lemiamą atkarpą susikūrė 5 taškų pranašumą – 68:63. Po trijų kėlinukų Kauno komandos gretose buvo gana netikėti 3 rezultatyviausi žaidėjai – Sumneris buvo surinkęs 14, o Birutis ir Giedraitis – po 12 taškų.

Lemiamą kėlinuką žalgiriečiai pradėjo surankindami varžovus gynyboje, o po Lekavičiaus tritaškio jų persvara jau tapo dviženklė – 76:66. Per neilgą atkarpą dvi technines pražangas už priekaištus teisėjams susirinko varžovų strategas Luca Banchi ir buvo išprašytas iš arenos.

„Virtus“ krepšininkams emocinis sukrėtimas nepadėjo – žalgiriečių persvara vis laikėsi dviženklė. Paskutinę mačo minutę ant parketo žengė ir jaunasis Nedas Montvila ir spėjo pasižymėti taikliu tritaškiu.

Sumneris pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.) ir po 3 kartus atkovojo bei prarado kamuolius ir asistavo komandos draugams. Keenanas Evansas pridėjo 14 taškų (2/6 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.) ir 7 rezultatyvius perdavimus. Naudingiausiai žaidė Kevarrius Hauesas – 13 taškų (4/4 dvit., 5/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai. Giedraitis su Biručiu pridėjo po 12 taškų.

Varžovų komandos lyderis Tornike Shengelia įmetė 19 taškų ir surinko 23 naudingumo balus, tačiau buvo priverstas palikti aikštelę ankščiau laiko dėl išnaudoto pražangų limito. Rihards Lomazas pelnė 15 taškų. Iki šio geriausias latvio rezultatas turnyre buvo 3 taškai. Marco Belinelli (1/5 trit.) ir Ognjenas Dobričius surinko po 9 taškus.

Kauniečiai nepelnė nei taško greitame puolime, o „Virtus“ – 11. Tačiau žalgiriečiai po varžovų klaidų surinko net 16 taškų, o patys praleido tik 4.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau poryt. Šį kartą Kaune lankysis Vitorijos „Baskonia“ su Tadu Sedekerskiu.