Vilnius – vėl raudonas: kosminis Fosteris derbį dovanojo „Rytui“

Marcusas Fosteris (BNS Foto nuotr.)

Įspūdingas Marcuso Fosterio šou ketvirtajame kėlinyje Vilniaus „Rytui“ atnešė antrą laimėtą derbį iš eilės.

Sekmadienio vakarą Giedriaus Žibėno auklėtiniai miesto varžovus „Wolves“ po permainingos kovos nugalėjo 99:83.

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje „Wolves“ pirmavo 4 taškais, tačiau tuomet prabilo Marcusas Fosteris, vienas pats kėlinyje suvertęs 17 taškų. Jo šou lėmė „Ryto“ spurtą 27:8 ir pergalę.

Šioje dvikovoje „Rytas“ vertėsi be savo kapitono Margirio Normanto.

Pirmąjį sezono derbį dar su Kęstučiu Kemzūra laimėjo „Wolves“ krepšininkai, tačiau likę du priklausė „Rytui“.

Derbį „Wolves“ komanda pradėjo penydama 5 taškus iš eilės, tačiau „Rytas“ atsakė atkarpa 10:0. Besibaigiant kėliniui Žibėno komandos pranašumas išaugo iki dviženklės (27:16), bet ant suolo mačą pradėjęs Rasheedas Sulaimonas pelnė du taškus su pražanga – 19:27.

Pirmajame kėlinyje „Ryto“ gretose dominavo Martynas Echodas, surinkęs 8 taškus ir atkovojęs 3 kamuolius. 7 taškus pridėjo Marcusas Fosteris, 6 – Lukas Uleckas.

Antro ketvirčio pradžioje „Wolves“ deficitą sumažino iki 4 taškų (26:30), bet „Rytas“ netrukus vėl atitolo per 3 atakas – 33:26. Likus 6 minutėms iki pertraukos dėti pasiruošusį Christianą Mekowulu kietai sabdė Javinas DeLaurier, užsidirbęs 3 pražangą.

„Rytui“ pirmaujant 38:32 Sulaimonas smeigė tolimą tritaškį, visus 4 tritaškius prametęs Kristupas Žemaitis savo netaiklius šūvius kompensavo perimdamas kamuolį išsimetant iš užribio, o rezultatą tritaškiu lygino Jeffery Tayloras. Visgi paskutinės minutės vėl priklausė „Rytui“, o paskutinėje atakoje tritaškį smeigęs Fosteris pranašumą padidino iki 6 – 50:44.

Antros dalies pradžioje „Wolves“ spurtavo 6:0, tačiau į priekį galiausiai išsiveržė tik likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos, kai Mekowulu smeigė tritaškį (60:59). Visgi tuo pačiu netrukus atsakė Velička. Mekowulu metė baudas, o likus minutei iki ketvirtojo kėlinio Tayloras pataikė tritaškį ir „Wolves“ vėl turėjo minimalią persvarą – 66:65. Uleckas su sirena pataikė dvitaškį ir į paskutinį kėlinį komandos žengė esant lygiam rezultatui – 69:69.

Lemiamas kėlinys nebuvo išimtis – jį vėl geresne atkarpa atidarė „Wolves“, pelnę pirmuosius 4 taškus. „Ryto“ gelbėjimo misija užsiėmė ne kas kitas, o Fosteris, per penkias minutes suvertęs 11 taškų ir Žibėno kariauną likus kiek daugiau nei 4 minutėms atitraukęs per 7 taškus (84:77).

Šio deficito „Wolves“ ne tik nepanaikino, bet ir likus 3 minutėms iki mačo pabaigos jau atsilikinėjo dviženkliu skirtumu – 79:90. Nugalėtojas tapo aiškus.

Kosminį šou surengęs Fosteris finišavo su 31 tašku, 7 rezultatyviais perdavimais, 4 atkovotais kamuoliais ir 34 naudingumo balais.

Echodas pridėjo dvigubą dublį – 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Wolves“ ekipoje išsiskyręs Tayloras pasižymėjo 22 taškais, 3 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 21 naudingumo balu.