Vilnius – senų šeimininkų rankose: „Wolves“ nugalėjęs „Rytas“ žengė į finalą

Vilniaus „Rytas“. Paulius Peleckis/BNS nuotr.

Giedriaus Žibėno vadovaujamas Vilniaus „Ryto“ klubas išsaugojo sostinės šeimininkų vardą ir dramatiškoje serijoje įveikęs „Wolves“ žengė į LKL finalą.

Šeštadienio vakarą Lietuvos vicečempionai lemiamose penktosiose rungtynėse „vilkus“ nugalėjo 92:86 ir serijoje triumfavo 3-2.

Finale „Rytas“ susitiks su amžinuoju varžovu Kauno „Žalgiriu“, prieš kurį sieks septintojo Lietuvos čempionų titulo.

Su Andrea Trinchieri treniruojamu klubu šeštąkart paeiliui finale žaisiantys vilniečiai buvo susitikę ir praėjusio sezono finale. Tąkart po itin dramatiškos atomazgos 3-2 triumfavo „Žalgiris“.

Tuo metu „Wolves“ dėl istorinės bronzos kausis su Panevėžio „Lietkabeliu“. Ši akistata bus svarbi ir žvelgiant į artėjantį Europos taurės sezoną, jeigu Eurolyga joje nuspręstų palikti vieną komandą iš Lietuvos.

Karštoje atmosferoje prasidėjusio derbio starte „Wolves“ sunkiai sekėsi stabdyti „Ryto“ lyderį Marcusą Fosterį, kuris pirmajame kėlinyje sumetė 10 taškų. Visgi kiti Žibėno auklėtiniai buvo nykesni, o 16:17 atsilikinėję „vilkai“ surengė spurtą 8:0 ir į antrą kėlinį žengė turėdami 5 taškų pranašumą – 28:23.

Antrajame kėlinyje jėgos apsilygino, kol 34:37 atsilikinėjęs „Rytas“ per pusantros minutės suvertė 10 taškų be atsako ir įgijo rekordinį 7 taškų pranašumą – 44:37. Visgi tuomet „Wolves“ į priekį patempė 8 taškus suvertęs Regimantas Miniotas, o „Rytas“ ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudamas jau tik 3 taškais – 48:45.

Antros dalies starte Pacevičiaus komanda deficitą sumažino iki 2 taškų (50:52), tačiau tuomet „Rytas“ „Wolves“ puolimui uždėjo apynasrį, o patys vicečempionai šovė į priekį 16:5 ir įgijo dviženklį pranašumą – 68:55.

Skirtingai nei praeituose pusfinalio susitikimuose, dviženklę persvarą įgijusi komanda lengvai nepervažiavo varžovų. Likus kiek daugiau nei 6 minutėms iki finalinės sirenos po Minioto dvitaškio su pražanga ir Eigirdo Žukausko tritaškio „Ryto“ persvara sumažėjo iki 4 taškų. Visgi tuomet Žibėno komandą vėl atitolino 4 taškus iš eilės sumetęs Fosteris, o svečiams reikšmingiau priartėti nepavyko.

Tre'Shawn Thurman (Wolves Foto nuotr.)
Tre’Shawnas Thurmanas (Wolves nuotr.)

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 27 taškus suvertęs Fosteris, taip pat surinkęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovotą kamuolį bei 25 naudingumo balus.

Fantastišką mačą sužaidė Echodas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 14 kamuolių, išrašęs bloką, išprovokavęs 6 pražangas ir surinkęs net 35 naudingumo balus.

„Ryto“ centrui tai buvo antros naudingiausios rungtynės atstovaujant sostinės ekipai.

„Wolves“ nuo pralaimėjimo negelbėjo ir puikios Minioto rungtynės – 25 taškai, 9 atkovoti kamuoliai, 4 išprovokuotos pražangos bei 35 naudingumo balai. 14 taškų pridėjo Artūras Žagaras, 13 – Tre’Shawnas Thurmanas.